banner3088

Işıklar Bayram Arifesinde Kurban Satış Yerlerini Denetledi

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bayram arifesinde Kurban satış ve kesim yerlerini ziyaret ederek son düzenlemeleri yerinde inceledi. Işıklar, belediye tarafından bu yıl ilk kez dağıtılacak Kurban Kesim Seti hakkında bilgi verdi.

Işıklar Bayram Arifesinde Kurban Satış Yerlerini Denetledi

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Kurban Bayramı arifesinde ilçe genelinde belirlenen kesim ve satış yerlerini ziyaret etti. Kurban Kesim alanında bulunan esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Işıklar, tüm detaylarla tek tek ilgilenerek son düzenlemeleri yerinde inceledi. Başkan Işıklar’a gerçekleştirdiği ziyaretlerinde CHP Silivri Belediye Meclis Üyeleri Doruk Bulut ve Melih Yıldız da eşlik etti.

 

KURBAN KESİM SETİ KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Kurban kesim yerlerinde bu yıl bir ilk gerçekleştirecek Başkan Işıklar, dağıttıracağı Kurban Kesim Seti ile kesimden sonraki torbalama işleminde vatandaşlara kolaylık sağlayacak. İçerisinde dört ayrı renk torba bulunan paketlerde sarı renk sakatat; kırmızı renk atık; siyah renk deri ve mavi renkli torbalar da kurban etini koymak için hazırlatıldı. Kurban Kesim Seti ile ilgili satış ve kesim yapan görevlilere bilgi veren Işıklar, torbaların küçük ve büyük baş için iki ayrı çeşitte hazırlatıldığını belirterek, gıda maddesi ile temas etmesinde hiçbir sakınca olmadığının altını çizdi.

 

TÜM HİJYENİK ŞARTLAR SAĞLANDI

Kurban Bayramı’nın ilçe genelinde sorunsuz geçmesi adına çalışmaları sürdüren Silivri Belediyesi, belediyeye ait kurban kesim ve satış yerlerinde su düzeni, bay ve bayan tuvaletleri, kurban satıcıları için mobil banyo düzeneği, sosyal amaçlı çadır, çöp konteynerleri ile her türlü hijyenik şartları oluşturdu. Hayvanların kesim yapılırken birbirini görmeyeceği şekilde demir bölmelerle ayrılarak dizayn edilen Silivri Belediyesi Kurban Kesim Yerlerinde hayvan hakları konusunda da gerekli özen gösterildi.

 

SIZDIRMAZ DEPOLAR VE DEZENFEKSİYON ÇUKURLARI OLUŞTURULDU

Silivri Belediyesi tarafından kesim-satış alanlarında küçük ve büyük baş kan giderlerini bir noktada toplayacak sızdırmaz depolar oluşturuldu. Kurban Bayramı süresince sıvı atıklar vidanjör yardımıyla çekilerek yetkililer tarafından izin verilen alanlara dökülecek. Açılan dezenfeksiyon çukurları ile atıkların imha edilmesi sağlanacak.

 

CANLI HAYVAN BASKÜLÜ

Silivri Belediyesi tüm bu hizmetlerinin yanı sıra belediyeye ait kurban satış ve kesim yerlerine canlı hayvan tartım cihazı yerleştirdi. Kilo ile kurban almak isteyen Silivrililere büyük kolaylık sağlayan hayvan baskülü ücretsiz olarak kullanılıyor.

 

 
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2013, 17:42
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197