banner3069

İşte Kiptaş 3. Etabın tüm detayları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, KİPTAŞ tarafında yapılan Silivri Konutları 3. Etap tanıtımını gerçekleştirdi.

İşte Kiptaş 3. Etabın tüm detayları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, KİPTAŞ tarafında yapılan Silivri Konutları 3. Etap tanıtımını gerçekleştirdi. Başkan Uysal, "30 Bin TL peşinatı ardından 36 ay taksitle faiz ödemeden vatandaşlar konutlarını alabilecek" dedi.

Saraçhane'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasında düzenlenen tanıtım toplantısına İBB Başkanı Mevlüt Uysal, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım'ın yanı sıra basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Silivri Konutları 3. Etap basın toplantısında konuşan Başkan Uysal, "KİPTAŞ olarak İstanbul'da kentsel dönüşüm problemi ile ilgili olarak devreye girmiş bulunuyoruz. İstanbul'da kentsel dönüşümde özel sektörün başladığı yerler, başarılı olduğu yerler var. Önemli bir noktada sıkışmış ve çözümü olmayan bir duruma geldi. Biz Büyükşehir olarak KİPTAŞ'la kentsel dönüşümde de vatandaşımızın yanında olacak şekilde daha önce açıkladığımız çerçeveler şeklinde, vatandaşlarımızdan ilave para almadan, ilave imar artışı olmadan sadece yüzde 20 mevcut dairesinden pay alarak inşaatlarını yapıp, kentsel dönüşümü tamamlayarak, bu yüzde 20'den elde ettiğimiz gelirin üzerini de Büyükşehir bütçesinden tamamlayarak o konutlara başlayacağız" ifadelerini kullandı.

"Kentsel dönüşüme 1 milyar TL"

Mutabakat sağlanan yerlerde KİPTAŞ'ın kentsel dönüşüm için harekete geçeceğini vurgulayan Başkan Uysal, "2018 yılında bütçemize 1 milyar lira kentsel dönüşüm için para ayırmış bulunmaktayız. Bunun 320 milyon Gaziosmanpaşa bölgesinde, 30 milyon Beyoğlu bölgesinde olmak üzere toplam 350 milyon lirayı KİPTAŞ'a aktarma kararımız meclisimiz tarafından onaylandı. Hak sahiplerinin hepsiyle mutabakat sağlanan yerlerde başlayacağız" şeklinde konuştu.

Silivri'de yapılacak olan konutların 24 ay sonra kullanıma hazır olacağını belirten Başkan Uysal, "Hedefimiz; biz özellikle kentsel dönüşüm noktalarında bugüne kadar geri kalmış, ağır gitmiş, yavaş kalmış bir durum varsa hızlandırma adına inanıyoruz ki önümüzdeki 1 yıl içerisinde bazı yerlerde bitirme noktasına geleceğiz. Müteahhitlerimize ağır çalıştıklarını, hızlı çalışmaları gerektiğini talep ettik. Onlar taleplerimize uyarsa 2019 yılında kimi vatandaşlarımız evlerine girebilecekler. Silivri'de yapılacak olan konutlarımızda ise vatandaşlarımız 24 ay sonra evlerine girebilecekler. Ancak 18-20 ay gibi bir süre zarfında bu konutları bitireceğimizi düşünüyorum" dedi.

30 Bin TL peşin ödeme sonrasında faiz olmaksızın 36 ay eşit taksitle konut sahibi olunabileceğini kaydeden Başkan Uysal, "Sosyal konutlarda malum bankalar kredi kullandırırken en az yüzde 20'sini zorunlu kılıyor. Biz de yüzde 20 peşin alalım dedik. 30 bin lira peşin alınarak geri kalan miktar 36 ay vadeyle faizsiz bir şekilde taksitlendirilecek. ya da kredi kullanmak isteyen vatandaşlarımız 120 aylık çok daha düşük taksitlerle ödeme imkanı var. Sosyal konut alan vatandaşlar konutlarını 24 ay satamayacak" diye konuştu.

KİPTAŞ tarafından yapılacak olan Silivri Konutları 3. Etapta 14 bin 100 m2 yeşil alan, 2 bin 300 m2 ticari alan, açık otopark, çocuk oyun alanları, camii, sağlık ocağı, okul, spor salonu ve engelli erişimine uygun 99 dairenin yer alacağı öğrenildi.

Tanıtım toplantısının ardından konutlar için ilk müracaatı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal aldı. Müracaatları alan Başkan Uysal bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Sohbetin ardından Başkan Uysal tanıtım toplantısının gerçekleştirildiği salondan ayrıldı.

Öte yandan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu da sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak “Evi olmayan Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tuttuk. Kiptaş3 Silivri Projesi kayıt başvuruları Halk Bankasında başlamıştır.ifadesini kullanarak proje detaylarını paylaştı.

2+1 92 metrekare 195.000TL KAYIT ÜCRETİ 1000TL

3+1 112 metrekare 215.000TL KAYIT ÜCRETİ 2000TL

%20 PEŞİNAT, 20.000TL ARA ÖDEME

GERİYE KALAN ÖDEME 120 AY VADE

Taleplerin konut sayısından fazla olması halinde 28 NİSAN 2018 Cumartesi günü Noter Huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

Kura çekiminde hak kazanamayanların ödedikleri ön kayıt bedelleri 11 MAYIS 2018 tarihinde geri ödenecektir.

Kura çekilişinde eşlerin her ikisine de isabet etmesi halinde sadece biri ile sözleşme imzalanacaktır.

Engelli Vatandaşlarımıza zemin kat önceliği verilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gürsel inanır
gürsel inanır - 2 yıl Önce

aylık 3bin tl kredi ödemesi toplam ödeme 340bin küsür tl. sanırım ben dar gelirli değilim, bildiğiniz düz gelirsiz bir vatandaşım. pes diyorum. o fiyatlar silivrinin ortalama fiyatı. Akp zihniyetini seveyim heyttt

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 2 yıl Önce

ASGARİ ÜCRET 1600 TL DAR GELİRLİYE YÖNELİK ÖDEME KOLAYLIGI SAGLAYAN KONUTUN AYLIK TAKSİT TUTARI 2600 TL 150 BİN TL LİK KREDİNİN GERİ ÖDEMESİ 310 BİN TL TEŞEKKÜRLER HEMEN GİDİP İKİ TANE ALIYORUZ

Silivrili
Silivrili - 2 yıl Önce

Bu iş kadro işine döndü. .
Dar gelirli yerine bol gelirliye yapılmış bir proje. . Yazık

Vatandaş rıza
Vatandaş rıza - 2 yıl Önce

Ağam benimle eğlenirrr

Baba Serdar
Baba Serdar - 2 yıl Önce

O fiyata sıfır daire çok uygun

Baba Serdar
Baba Serdar - 2 yıl Önce

Fiyat uygun projeyi inceledim bizzat yerine gittim çok güzel fiyatıda diğer projelere göre çok uygun kesinlikle alırım

SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2250