banner3088

Kale Kayışlarından yazılı açıklama yapıldı

Sendika kuruluşunun engellendiğini iddia eden işçiler ve sendika temsilcileri, bu sebepten iki arkadaşlarının işten çıkartıldığı gerekçesiyle tepkilerini ortaya koymaya hazırlanırken, şirket yetkilileri de süreç hakkında bir açıklamada bulundu.

Kale Kayışlarından yazılı açıklama yapıldı

Kale Kayışları Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Kaya Kankaya tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama da aynen şu şekilde: “Şirketimiz hakkında çıkan grev haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Petrol İş Sendikası tarafından Bakanlıktan yetki alınmış ancak alınan yetki neticesinde şirket hakkında yanlış tespitlere yer verilmek suretiyle işlemler yapılmıştır. Söz konusu durumla ilgili olarak gerekli yargı yoluna başvurulmuş olup yasal süreç halen devam etmektedir. Sendika tarafından şirkette grev yapıldığı iddiası ile kamuoyu yanıltılmakta olup, söz konusu iddiaların gerçeklikle hiçbir ilgisi yoktur. Kamuoyunu bu konuda bilgilendirmek ve aydınlatmak adına süreç hakkında kısaca bilgi vermem gerekirse; Sendika tarafından şirket hakkında yer verilen tespitlere karşı gerekli yasal süreç başlatılmış olup uzun ve detaylı bir yargılama süreci gerektirmektedir. Söz konusu yargılamanın neticelenmesi ve kararın kesinleşmesi akabinde işbu karar sendika tarafından ilgili kurumlara tebliğ edilinceye kadar sendikanın grev hakkının bulunmadığı konusunda kamuoyunu aydınlatmak isteriz. Tüm bu yasal süreç göz ardı edilerek sendika tarafından kamuoyu yanlış bilgilendirilmekte ve şirkette grev yapılacağı şeklinde algı oluşturulmaya çalışmaktadır. Ancak açıkladığım üzere ilgili yasal süreç tamamlanmadan şirkette grev yapılması söz konusu değildir.

Sendika bununla da kalmamakta ve şirkette çalışan personelimize karşı gerçek dışı vaatlerde bulunmaktadır. Ayrıca Sendika tarafından şirkette çalışan personellerimizle iletişime geçildiği tarafımızca bilinmekte bu konuda hiçbir sıkıntı bulunmamaktadır. Kaldı ki sendika tarafından iletişim kurulan personelimiz şirkette halen aktif bir şekilde çalışmaktadır. Şu hususu özellikle belirtmeliyim ki sendika yetkilileri tarafından her ne kadar gerçeğe aykırı vaatlerle personelimizin aklı çelinmeye çalışılsa da gerçek dışı olduğu personelimiz tarafından anlaşılmış ve sendikadan istifa ettiklerine ve bu süreç içerisinde şirketimizin yanında olduklarına dair beyanları tarafımıza ulaşmıştır.

Şirketimiz 1975 yılından beri faaliyette olup Türkiye'de kayış üretim sektöründe ilk sıralarda yer almaktadır. Sektöründe öncü olan büyümeye hızla devam eden ve bu yolda gerekli adımları atan şirketimiz açısından çalışanlarımızın çalışma koşullarının bizler için önemli olduğunu ve gerekli tüm adımların şirketimiz tarafından atıldığını, bunun dışında gerçek dışı haberlere itibar edilmemesini kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 14:43
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196