banner3069

Kandemir:Benim için önemli olan Silivri’dir

Yılmaz Kandemir, Muharrem Eren'in yazılı açıklamasının ardından cevap niteliğinde yazılı bir açıklama yaptı.

Kandemir:Benim için önemli olan Silivri’dir
İstanbul Büyükşehir ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Fener Köyü Muhtarı Muharrem Eren ve eski belediye Başkanı Hüseyin Turan ile arasındaki polomikle ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. 

Kandemir yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Fener Köyü Muhtarı Muharrem Eren, 2 Temmuz 2012 tarihinde verdiği yazılı basın bildirisinde beni Yılmaz Kandemir olarak edebe davet etmiş ve benim son zamanlarda siyasi hayatımın sallantıda olduğunu ve siyasi kaygılarım nedeniyle bu ve buna benzer talihsiz açıklamalar yaptığımı belirtmiştir. Ben Silivri için ve Silivri’de yaşayan hemşerilerim için doğruluğuna inandığım, doğru bildiğim her konuda ve her ortamda konuşmaya ve gerekirse demeç vermeye devam edeceğim. Benim için önemli olan ne Muharrem Eren, ne Hüseyin Turan, ne de Ahmet veya Mehmet’tir. Benim için önemli olan Silivri’dir, Silivri’de yaşayan hemşerilerimdir.

Neden CHP ilçe örgüt toplantısında Muharrem Eren’e yalaka dedim?  İBB’nin müteahhit firması tarafından Fener Köyü’nde sokak isimleriyle ilgili tabela çakma ve dikim işleri başladığında Fener Köyü ile ilgisi olmayan sokak isimlerinin verildiğini görünce, köyde kahvehanelerde bu isimleri Yılmaz Kandemir’in koyduğu yalanını söylediğini duyduğumda, kendisine telefonla ulaştım ve bu sokak isimlerinin nasıl ve kimler tarafından konulduğunu detaylı açıklamama rağmen kendisi ısrarla yine sağda solda sokak isimlerini benim değiştirdiğimi söylemeye devam etmiştir. Ben kendisine doğrusunu açıklamama rağmen yalan söylemeye devam etmesi siyasi etik açısından ne kadar doğru bir davranış, onu Silivri ve Fener Köyü halkının takdirine bırakıyorum.

Aramızda bu tatsızlıklar olmamış gibi bundan bir hafta kadar önce eski belediye başkanı Hüseyin Turan’a bir cenaze töreninde ayaküstü gazeteciler şöyle bir soru soruyor: Fener Köyü ile Alipaşa Mahallesi arasındaki boş bir tarla yoluna Hüseyin Turan Caddesi ismi konulmuş. Bu konuda ne diyorsunuz, dediklerinde Hüseyin Turan’ın cevabı şu olmuş: “Silivri’nin şerefli meclis üyelerine teşekkür ederim. Bana bu tarla yolunu uygun görmüşler.” Aslında Hüseyin Turan, cenaze töreninde ayaküstü, düşünmeden mideden konuşarak o anki kızgınlık ve sitemkâr davranışınla ki söylediği cümlenin tamamını okuyan en cahil insan dahi o cümledeki şerefli kelimesini cümlenin tamamı içinde düşünüldüğünde, şerefsiz olduğunu herkes tahmin etmiştir. Silivri Belediye Meclisi isim komisyonu başkanı olarak bana ve isim komisyon üyesi arkadaşlarım CHP’li Taylan Memiş, Ahmet Yücegök, AK Partili Sezgin Emir, Yusuf Köroğlu’na; durup dururken haksız yere, konuyu tam bilmeden Hüseyin Turan tarafından hakaret edilmiştir. Bu kabul edilebilir bir şey değildir.

Hüseyin Turan Caddesi boş tarla yoluna Fener Köyü Muhtarı Muharrem Eren tarafından verildiği halde sanki bu boş tarla yoluna cadde ismini biz Silivri Belediye Meclisi üyeleri koymuş gibi bize belediye meclisi üyelerine “şerefli meclis üyelerimiz” diyor. Muharrem Eren birkaç yıl önce Hüseyin Turan’a cadde ismi vermiş Hüseyin Turan’ın haberi yok. Tabii ki yaşayan bir insana haberi olmadan cadde ismi veriyorsan ki bu cadde ismini verirken Fener Köyü halkına sordun mu, referandum yaptın da Fener Köyü halkı Hüseyin Turan isminin caddeye verilmesine büyük bir çoğunlukla evet mi dedi?  Böyle bir şey olduğunu sanmıyorum.

Eğer Fener Köyü’ne halen yaşayan bir belediye başkanının ismini koyacaksan bu, öncelikli olarak Silivri’de 15 yıl belediye başkanlığı yapmış Selami Değirmenci olmalıydı.

Selami Değirmenci ismine Fener Köyü halkından kimse karşı çıkmazdı. Sen muhtar olarak 15 yıl belediye başkanlığı yapmış Selami Değirmenci yerine o günkü mevcut belediye başkanı Hüseyin Turan’a köyünde cadde ismi verirsen tabii ki buna yağcılık ve yalakalık denir. Türkçede bunun başka karşılığı olduğunu sanmıyorum. Bilen varsa bana söylesin.

Hüseyin Turan’ın, Muharrem Eren yüzünden bize kinayeli bir şekilde şerefli meclis üyeleri deme özgürlüğü var, benim Muharrem Eren’e olayları buraya kadar getirdiği için yalaka deme özgürlüğüm olmayacak. Yok öyle şey! Herkes haddini bilecek.

Bu kişi eski belediye başkanı ve Fener Köyü muhtarı olabilir. Veya başka birileri de olabilir. Ben haklı olduğum ve doğru bildiğim her konuda bildiklerimi söylemeye devam edeceğim. Muharrem Eren beni bu konuda mahkemeye verebilir tabii ki. Benim de mahkemede belgelere dayalı söyleyeceklerim olacaktır.

Allah Silivri’de siyaset yapan ve kanaat önderi olan kişileri Silivri halkının hayrı için doğru bildiklerini söylemekten ve doğrulardan ayırmasın.

 

 

                                                                                                                            

YILMAZ KANDEMİR                                                                                                                    

Mali Müşavir                                                                                                                  

İBB Meclis Üyesi                                                                                                                           

Silivri Belediye Meclis Üyesi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2012, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2250