banner3088

Kandemir’i çok kızdırdılar

Silivri Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı ve Bağımsız Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir, Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarına düzenlenen yemeğe davet edilmemesini sert bir dille eleştirerek “Silivrimiz’in basın emekçisi arkadaşlarımla böyle bir günü idrak etmemi engelleyen bu ayrımcı ve ötekileştirici zihniyeti şiddetle kınıyorum ”dedi.

Kandemir’i  çok kızdırdılar

Kandemir açıklamasında, davet edilmemesinin Belediye Başkanı Özcan Işıklar tarafından özel talimatla engellendiğini belirterek “Çocuk değiliz, evcilik oynamıyoruz. Ben sana küstüm, seni oyuna almıyorum, diyemez ”dedi.

Bağımsız Meclis üyesi Yılmaz Kandemir, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

 

“Bu akşam saat 19.00’da Silivri Belediye Başkanı tarafından Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarına, Silivri Belediye Meclis Üyelerine ve Silivri protokolüne Bura Et Lokantası’nda yemek düzenlenmiştir.

 

Özcan Bey, bu yemekli toplantı için Belediye Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne verdiği talimat gereğince 3-4 günden buyana CHP ve Ak Parti’li tüm meclis üyeleri tek tek telefonla aranarak bu akşamki yemeğe davet ediliyor ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne verdiği özel talimatla beni davet etmiyor.

 

Silivrimiz’in basın emekçisi arkadaşlarımla böyle bir günü idrak etmemi engelleyen bu ayrımcı ve ötekileştirici zihniyeti şiddetle kınıyorum.

 

Belediye Başkanı Sayın Özcan Bey, benim onun yüzünü görmek istemediğim gibi onun da benim yüzümü görmek istememesi normaldir. Herhalde Özcan Bey’in beni görünce kimyası bozluyor. Ama Silivri Belediyesi resmi bir kurumdur. Çocuk değiliz, evcilik oynamıyoruz. Ben sana küstüm, seni oyuna almıyorum, diyemez. 130 trilyon liralık bütçesi, 140 bin nüfusu olan, 860 km2’lik Silivri ilçesini yönetiyoruz. Beni sevse de sevmese de, beğense de beğenmese de, eğer tüm meclis üyelerini davet ediyorsa, beni de davet etmek zorundadır. Davet edip etmemek onun keyfine kalmış bir şey değildir.

Selami Abisi, 3 defa üst üste belediye başkanı seçilince 3. dönem diktatörleşmişti. Bildiğiniz gibi Özcan Işıklar, Selami’nin Belediye Başkan Yardımcısıydı. Ama Özcan Bey, daha 1. dönemde, Selami Abisini diktatörlükte geçtiğini, şimdiye kadar yaptığı hareketlerle göstermiş oldu. Tarihçi olarak diktatörlerin sonunun ne olacağını kendisi çok iyi bilmesi gerekir.

 

Özcan Bey, özellikle Ömer S. Çetin’in aklına uyup bu geceye beni davet etmemekle, önemsizleştirmek ve yok sayma gibi bir düşünce içindeyse, yaptığı düpedüz terbiyesizliktir ve Özcan Bey’in o belediye başkanlığı makamını kaldıramadığının göstergesidir”

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2013, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3550

banner3211