banner3088

Karakaş, Mehmet Akif'i Unutmadı

Ak Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabul edilmesinin 91. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayınladı

Karakaş, Mehmet Akif'i Unutmadı
Bugün (12 Mart) Büyük Şair Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’mızın Yüce Meclisimizde kabul edilmesinin 91.yılını kutluyoruz.

Yüce Meclisimizde Burdur Milletvekili olarak görev yapan Mehmet Akif Ersoy’un kaleminde hayat bulan İstiklal Marşımız, meclisimizin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda kabul edilerek, ayakta alkışlanmıştır. Yurdumuzun işgal yıllarına denk gelen İstiklal Marşımızın Kabulü, kabus dolu günlerimizde bize bir umut ışığı olmuş, aziz milletimizin manevi ve milli duygularını yücelterek, milli mücadele direncimizi hat safhalara taşımamızda önemli sebeplerden biri olmuştur.

Her dizesinde ayrı bir anlam ve anlatım olan İstiklal Marşımız, milletimizin yurt ve bayrak sevgisinin, özgürlüğe ve bağımsızlığa verdiği önemin en güzel anlatımı olarak, kendisine karşı yapılan haksızlıklara en güzel cevabı vereceğinin de simgesi olmuştur. İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 91. yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini ve değerli şair Mehmet Akif Ersoy'u saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Metin KARAKAŞ
AK Parti Silivri İlçe Başkanı 
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2012, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212