banner3088

Küçüksinekli ve Kurfallı'ya tren istasyonu müjdesi

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Küçüksinekli ve Kurfallı Mahallelerine tren istasyonu yapılacağını müjdeledi.

Küçüksinekli ve Kurfallı'ya tren istasyonu müjdesi

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Küçüksinekli ve Kurfallı Mahallelerine tren istasyonu yapılacağını müjdeledi. Bozoğlu basın açıklaması ile duyurduğu tren istasyonlarının peron imalatına önümüzdeki hafta başlanacağını ve çok kısa bir süre sonra da kullanıma açılacağını belirtti. 

SİLİVRİ’DEN EDİRNE’YE, GEBZE’YE VE HIZLI TEREN’E YOLCULUK BAŞLIYOR
Silivri halkının büyük bir özlemle beklediği istasyon haberini yaptığı basın açıklaması ile duyuran AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, yaklaşık bir ay içerisinde kullanıma açılacak olan peronlarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Her geçen gün büyüyen ve gelişen Silivri’mizi daha güzel ve daha ulaşılabilir bir hale getirmek ve kıymetli hemşerilerimize hızlı ve güvenli bir yolculuk imkânı sağlamak adına yaptığımız girişimler sonuç verdi. Ulaştırma Bakanlığımız ve TCDD ile gerçekleştirdiğimiz yazışmalar ve görüşmeler sonucunda Küçüksinekli ve Kurfallı Mahallelerimizin peron imalatına Pazartesi günü başlanıyor. Yaklaşık bir ay belki de daha kısa bir süre sonra bu peronlarımızdan geçen trenler duracak ve yolcu almaya başlayacak. Kurfallı ve Küçüksinekli’den Edirne’ye veya Kocaeli-Gebze’ye kadar yolculuk yapılabilecek. Ayrıca İstanbul garlarından aktarmalı olarak hızlı trene de ulaşma imkânı sağlanmış olacak. dedi. 

MİNİBÜS SEFERLERİ TREN SAATİNE ENTEGRE EDİLECEK
Kurfallı ve Küçüksinekli istasyonlarımızda peron imalatının tamamlanması ile birlikte kullanıma açılmasının ardından, Silivri’den tren yolculuğunu tercih edecek hemşerilerimizin sorunsuz bir şekilde trene ulaşmaları için gerekirse minibüs seferlerinde de bir düzenleme yapacağız.  Tren kalkış saatlerine göre sefer sayısı da artırılabilir. Tren ulaşımı tarihi ve doğal güzellikleri ile İstanbul’un incisi olan Silivri’mizi cazibe merkezi haline getirecek. Silivri’miz için çok önemli olan bu güzel hizmeti bizlere sunan Ulaştırma Bakanlığımıza ve TCDD yetkililerimize İlçem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Silivri’ye hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kurfallılı
kurfallılı - 1 yıl Önce

ya şahsiyete bi bakın müjde veriyor utanmadan.birader yıllardır istasyon ve demiryolu vardı olan birşeyin müjdesini nasıl veriyorsun.sadece tadilat ve yenileme çalışması yapıldı sanki hiç yoktuda ilk defa yapılmış gibi konuşuyorsun.şunu bilki kurfallıdan akpye oy YOK...

Sezgın
Sezgın - 1 yıl Önce

Ne ile yapacak?? Kendi parasıylamı.senin benim param ile. Sonrada parti ilçe başkamı bile konuşmaya başlıyor.

Kurfallı köylüleri
Kurfallı köylüleri - 1 yıl Önce

130 sene önce yapılmış, 10 yıl önce tamir edicez diye kapatılan bu arada tarihi binaları çöken tren istasyonunun genede ne zaman hizmete gireceğinin belli olmadığı istasyonu ki bizce 1 yılda bitmez, siz ilk önce kapalı olan dönemdeki mağdur olanlardan özür dileyin.

Silivrili
Silivrili - 1 yıl Önce

Bizi mağdur eden sizin zihniyetiniz 130yıl önce o yolu deden yorgo yapmadı bizim dedemiz Abdulhamit yaptı size yapılan hizmete yazık...nankörler

Baba Serdar
Baba Serdar - 1 yıl Önce

Başkan yaparsa mutlu başkan yapar

ilker yanık
ilker yanık - 1 yıl Önce

bASKAN cayırdere de kı ıstasyon ne olacak mevcut ıstasyon kapatıldı harabelık durumda. bu ıstasyon cayırdere beycıler cavuslu sayalara hızmet edıyor bu koylerın nufusu da 12 bın

Hakkı Baki
Hakkı Baki - 1 yıl Önce

Kâğıt üstünde güzel duruyor fakat çorlu tren kazası ve sonrasında yaşananlar hala hafızalardayken çok da şey yapmamak lazım.

SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211