banner3088

Kumburgaz'da kaybolan gençler için Deniz Kuvvetleri devreye girdi

Kumburgaz Kamiloba sahilinde kaybolan 5 genç için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı devreye girdi.

Kumburgaz'da kaybolan gençler için Deniz Kuvvetleri devreye girdi
Kumburgaz Kamiloba sahilinde geçtiğimiz pazar günü öğle saatlerinde kiraladıkları deniz bisikletiyle denize açılan 5 gençten halen bir haber alınamadı. Denize açıldıktan sonra kaybolan Mikail Çelik (30), Serdar Demir (25), Doğan Demir (21), Şükrü Kahraman (28) ve Yusuf Büyükizgi’yi (29) bulmak için devletin tüm imkanlarının seferber edildiği arama ve kurtarma çalışmaları 4. gününde de sürüyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait A585 ile M267 borda numaralı gemiler de saat 07.00 sıralarında arama çalışmalarına katıldı. Helikopter desteğinin de verildiği arama çalışmalarında ailelerinin endişeli bekleyişi sürerken, Kızılay ve AFAD ekipleri de bölgede hazır bekletiliyor.

İDO’DAN KAYIP 5 GENÇLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Kumburgaz’da denizde kaybolan 5 gencin İDO feribotundaki yolcular tarafından görüldüğü ancak yardım edilmediği iddialarına İDO’dan yalanlama geldi. Feribot kaptanının radar, dürbün ve gözle yaptığı kontrollerde herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtildi. İDO’dan yapılan yazılı açıklamada, İDO’nun 17 Ağustos Pazar günkü, saat 17.00 Avşa kalkışlı Avşa-Marmara Adası-Yenikapı seferini yapan Kemal Reis- 5 deniz otobüsünde, seyir sırasında, bir yolcudan geminin kaptanına bir ihbar ulaştığı belirtilerek,

“Yolcu tarafından, gemi personeli aracılığıyla kaptana iletilen bu ihbara göre, yolcular geminin açıklarında hareket eden bir şey gördüklerini bunun, içinde insan barındıran bir kayık yahut başka bir araç olabileceğinden şüphe ettiklerini bildirmişlerdir. Bunun üzerine, zorlu hava şartlarında gerçekleşen deniz yolculuğuna rağmen, kaptan gerek radar, gerekse, dürbün ve gözle tüm kontrollerini gerçekleştirmiştir. Kaptanın yaptığı kontrollerde herhangi bir bulguya rastlanmamış, bunun üzerine kaptan, yolcuların yaptığı ihbarı esas alarak, derhal Kıyı Emniyeti’ne bağlı sektör Marmara’yı 14. kanaldan aramış, bulundukları koordinatı ve ihbar edilen olayın mevkiini bildirmiştir, ihbarın alındığının teyidini yapmıştır” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196