banner3088

Mescid-İ Aksa'nın kapatılmasına Silivri’den tepki

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Silivri Temsilciliği, İsrail polisi tarafından Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın kapatılmasına tepki gösterdi.

Milyonlarca Filistinliyi topraklarından eden ve insan haklarına uymadan orantısız güç kullanan İsrail, zulmüne bir yenisini daha ekledi. İsrail polisi, Mescid-i Aksa’da silahlı saldırı girişiminde bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi öldürdü, Mescid-i Aksa’yı kapattı. Mescid-i Aksa’da namaz kılmak isteyen Filistinlileri, İsrail polisi darp etti. Geçen hafta ise Mescid-i Aksa’da cuma namazı kılınamadı.

İsrail’in Filistinlilere uyguladığı zulme tepki gösteren TÜGVA Silivri Temsilciliği üyeleri, Kiptaş 1 Camiinde kılınan cuma namazının ardından İsrail’i protesto etti. Protesto eylemine TÜGVA Silivri Temsilcisi Salim Çavdar, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı ve Silivri İlçe Teşkilatı kurucularından Yetgin Çavdar, İHH, İmam Hatipliler Derneği Gençlik Kolları, bazı sivil toplum üyeleri katıldı.

Yapılan basın açıklamasının ardından toplanan grup sessizce dağıldı

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
can
can - 3 yıl Önce

mavi marmara olayında bu işin rantını yiyen ne dedi bana mı sordunuz da gittiniz dedi hiç birinizin gıkı çıkmadı

ali
ali - 3 yıl Önce

2002 ve 2017 yılları israil ile yapılan ticareti inceleyin israil e hizmet edenleri göreceksiniz o zaman müslümanlara kim zulm ediyomuş açık açık görürsünüz

banner3092

banner3205

banner3197

banner2252

banner3196