banner3088

Mucitler Silivri'de buluşuyor

Silivri Belediyesi ve Adres Patent firması ülkemizin ihracat hedefine bir adım daha yaklaşabilmesi amacıyla, sanayici ve iş adamları ile buluş sahiplerini aynı çatı altında toplamaya hazırlanıyor ve tescilli buluş sahiplerini üretici iş adamları ve sanayicilerle bir araya getirmek için 400 m²'lik dev alanda düzenleyecekleri "Buluş Günleri" projesine imza atmaya hazırlanıyor.

Mucitler Silivri'de buluşuyor

Buluş Sahipleriyle Sanayici Aynı Platformda

Türkiye'de yapılan patent başvurularının sayısı son dönemde tarihi bir artış gösterdi. Ülkenin teknolojik gelişimi açısından çok büyük önem taşıyan bu artışı ekonomik katma değer haline getirebilmek, buluşların üretime aktarılmasından geçiyor. Bu noktada önemli olan buluş sahibi ile üreticiyi aynı platformda bir araya getirebilmek. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Türkiye'nin 2023 Kalkınma Planı kapsamında; "Patent sayısının artması ekonomik açıdan çok önemli ancak ihracatta ilerleyebilmemiz bu buluşların üretime aktarılmasından geçiyor" açıklamasında bulunarak buluşçuları ve Türk sanayicisini harekete geçmeye çağırdı.

Tescilli Buluşlar "Değer" Kazansın

Silivri Belediyesi ve Adres Patentin Arel Üniversitesi ve Aydın Üniversitesi'nin desteğiyle 16 – 17 Haziran 2012 tarihinde ücretsiz olarak gerçekleştireceği "Buluş Günleri"; AR-GE ve ÜR-GE odaklı çalışan sanayici ve iş adamlarını, AR-GE projeleri ve yeni teknoloji sahipleriyle bir araya getirerek tescil koruması altındaki önemli buluşların Türk sanayisine katkı sağlamasına imkan tanıyor.

"Türkiye Patent Hareketi" projesi kapsamında düzenlenen "Buluş Günleri"ni gelenekselleştirme hedefi ile harekete geçen Adres Patent ve Silivri Belediyesi, tüm buluş sahiplerini ve sanayicileri ülke ekonomisine katma değer sağlamak ve üretim odaklı ortak çalışmalara imza atmak için bir araya gelmeye çağırıyor.

400 M²'lik Özel Alanda 100 Buluş Sergilenecek

Belediye merkezinde kurulacak özel alanda 100 buluş sahibinin 4 m²'lik stantlarda buluşlarını sergileyeceği organizasyon kapsamında, Adres Patent yetkilileri tarafından Ar-Ge, inovasyon ve Patent Fabrikası konularında eğitim seminerleri düzenlenecek. Ayrıca alanında uzman yetkililer organizasyon alanında katılımcıları patent, faydalı model, lisanslama ve teşvik konularında bilgilendirecek. Patent - faydalı model tescilli bir buluşu olan mucitlerin ve niş buluşları üretime dönüştürmek isteyen sanayicilerin katılımıyla Patent Fabrikası kapsamında gerçekleştirecek "Buluş Günleri" kapsamında, üreticiyle fikir sahibini bir araya gelirken uzmanlar tarafından detaylı bilgi içeriği sağlanacak.

ORGANİZASYON BİLGİLERİ

Fuar Yeri ve Tarihi: Silivri Gece Pazarı (Piramit Kafe yanı ) / 16-17 HAZİRAN 2012

Organizatör: ADRES PATENT – SİLİVRİ BELEDİYESİ

Katılımcı Profili:

• AR-GE ve ÜR-GE Odaklı Üretim Yapan İş Adamları

• Sanayi Firmaları

• Teknokent ve AR-GE / ÜR-GE Departman Yetkilileri

• Mühendislik Fakülteleri Öncelikli Akademik Çalışanlar

•Sanayi ve Ticaret Odaları

•Buluş Sahipleri

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211