banner3088

Ödüllü projeler yerinde incelendi

Yapılan projeleri yerinde görmek amacıyla Eskişehir’e düzenlenen ziyaretin ikinci gününde Silivri heyeti, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin birçok alanda ödül almış projelerini yerinde inceledi.

Yapılan projeleri yerinde görmek amacıyla Eskişehir’e düzenlenen ziyaretin ikinci gününde Silivri heyeti, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin birçok alanda ödül almış projelerini yerinde inceledi.

Gezinin ikinci gününde daha önceden yaş meyve ve sebze hali olarak kullanılan ve restore edilerek Londrada'ki Covent Garden ve İstanbul'daki Çiçek Pasajı'nın görüntüsünü andıran"Haller Gençlik Merkezi" adı altında gençlik merkezi olarak kullanılan tarihi binayı inceleyen Silivrililer, fotoğraflar çekerek notlar aldı.Eskişehir'in tam ortasından geçen Porsuk Çayı'nda tekne gezintisi yapan Silivri heyeti, daha sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yerli yapım binek aracı olan "Devrim Arabası"nı yerinde inceledi.Türkiye'nin ilk yapay plajı yakından incelendi.

Geleneksel Türk sivil mimarisinin örneklerini taşıyan Odunpazarı'nda uzun bir süre vakit geçiren Silivrililer; Kurşunlu Camii ve külliyesinde yer alan Lületaşı Müsesi'ni de gezdi.

Daha sonra Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi'ni ziyaret eden Işıklar ve ekibi Eskişehir'de uygulanan örnek projelerle ilgili olarak bol miktarda fotoğraf çekerek notlar aldı.

"Eskişehir İnceleme gezisi" ekibinde; Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, başkan yardımcıları Bora Balcıoğlu, Ayhan Otlatıcı, Mehmet Has ve Hasan Solak, CHP’li belediye meclis üyeleri, İbrahim Çeşmecioğlu, Figen Yıldız, Saadet Gençoğlu, Arzu Yalçınkaya, Süheyl Kırkıcı, Melih Yıldız, Mehmet Bulut, Cengiz Aksu, Fevzi Arslan, Zafer Bıyıklı, Devrim Uzun, Ali Vural ile AK Partili meclis üyeleri Tamer Şişman, Osman Umuç ve Lütfü Vardar, Kent Konseyi Başkanı Dilruba Akın, Silivri Belediyesi’nin bazı birim müdürleri ile gazeteciler yer aldı.

Haberin videosu için alternatif link

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:32
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196