banner3088

Önce eylemciye sonra basına saldırdılar

Ak Parti Silivri İlçe Başkanlığı Gençlik Kollarına ait Silivri Özel İdare İş Merkezi altındaki Gençlik Koordinasyon merkezi önüne bugün öğle saatlerinde 17 yaşındaki bir genç tarafından hırsız alarmı ve ayakkabı kutusu bırakıldı. Partinin gençlik kollarından bir kişi ise iddialara göre eylemciyi darp etti.

Önce eylemciye sonra basına saldırdılar
Ak Parti Silivri İlçe Başkanlığı Gençlik Kollarına ait Silivri Özel İdare İş Merkezi altındaki Gençlik Koordinasyon merkezi önüne bugün öğle saatlerinde 17 yaşındaki bir genç tarafından hırsız alarmı ve ayakkabı kutusu bırakıldı. Partinin gençlik kollarından bir kişi ise iddialara göre eylemciyi darp etti.

 

Eylemci Ş.K. olay sonrası Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat etti. İddialara göre  olayı görüntülemek isteyen Gerçek Gazetesi Silivri Temsilcisi Müge Cesur da Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı ve üyelerinin sözlü taciz ve saldırısına maruz kaldı. İddialara göre Gezeren, gazeteci Müge Cesur'a "Provokatörlük yapma" diyerek taciz ederken Gençlik Kollarından İrfan Öztanç ise Cesur'un üzerine yürüdü. Olay yerinde bulunan Ak Parti Belediye Başkan aday adaylarından Avukat Emrah Maşalacı araya girerek saldırıyı önledi. Sosyal medyada ise Ak Partili bir belediye meclis üyesi aday adayı başka bir gazeteciyi tehtid etti.

 

Kolundan çekmişler, üstü yırtılmış

Olay bugün öğle saatlerinde meydana geldi. Ülke gündemini meşgul eden ve bazı bakan ve milletvekillerinin istifasını da beraberinde getiren yolsuzluk operasyonunun etkisiyle Silivri'de tek başına eylem kararı alan 17 yaşındaki Ş.K. adlı genç, Ak Parti Gençlik Koordinasyon Merkezi önüne üzerinde hırsız alarmı bulunan bir ayakkabı kutusu bıraktı. Bunu fark eden Ak Parti Gençlik Kollarından A.V., eylemcinin peşine düştü. İş Bankası önünde eylemciyi yakalayan A.V.'nin Ş.K.'yı darp ettiği ve araya giren İş Bankası güvenlik görevlilerinin müdahale ederek olayı ayırdığı öğrenildi. Giyisilerinin yırtıldığı öğrenilen ve darp edildiğini öne süren Ş.K. olayın ardından Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat etti. A.V. ve Ş.K. bir süre Emniyet Müdürlüğü'nde tutulduktan sonra tarafların birbirinden şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakıldılar. Ak Partili gençler ise kutuda bomba olduğundan şüphelendiklerini ve bu nedenle de eylemcinin peşinden gittiklerini, darp iddialarının gerçek olmadığını ve eylemciyi tutmak için kolundan çektiklerini ifade ettiler.

 

 

Gazeteciyi taciz ettiler

Olayın ardından AK Parti Gençlik Koordinasyon Merkezi’ne giderek fotoğraf almak isteyen Gazeteci Müge Cesur’a ise Ak Partililer tepki gösterdi. Ak Parti Silivri Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Gezeren ‘Fotoğraf çekmek için geç kaldın. Provokatörlük yapma’ diyerek sokak ortasında bağırmaya başladı. Ardından yine gençlik kolları üyesi İrfan Öztanç ise Cesur’un üzerine giderek sözlü saldırıya devam etti. Araya Ak Parti mensubu Avukat Emrah Maşalacı girdi. Bununla da yetinmeyen gençlik kolu üyeleri sosyal medya üzerinden basın mensuplarına hakaretler yağdırdı. Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Gezeren ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada darp olayının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 20:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Buğra Can
Buğra Can - 6 yıl Önce

Müge hanimla kanka oldufunuz icin, bu tarz abartiyla yazinin kifayetsizligini; kisiliginize yakistiramadik...

SELİMPAŞA ATA TEKEL
SELİMPAŞA ATA TEKEL - 6 yıl Önce

bu milletin ekmeğini yiyip ihanet edenler birgün ekmeği̇yedi̇ği̇ yerden kurşunu yerler.

mehmet ali ulusoy
mehmet ali ulusoy - 6 yıl Önce

gazeteciye saldırı falan yok olayı abartma canlı tanigiyim .

Ahmet Türk
Ahmet Türk - 6 yıl Önce

sevgili gazeteci kardeşim. olaya bizzat şahit olan özel idare iş merkezi sakini olarak, haber başlığının çok ağır olduğunu söyleyebilirim. bence olayı her iki taraftan da dinleyip haber yapsan daha etik olurdu, bence başlığın haksız olmuş.saygılarımla

kadir koç
kadir koç - 6 yıl Önce

17 yaşında bir çocuğu yaptığından dolayı darp edenleri kınıyorum...

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196