banner3088

“Seçimin vebalini ödeyip istifa edin”

31 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP’de ki ilçe yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Tamer Bıyıklı, CHP İlçe Başkanı Göçengil’i sert bir dille istifaya davet etti. Bıyıklı “bir defa da olsa sözünüz de durun ve kaybettiğiniz seçimin vebalini ödeyip istifa edin. Gerçek CHP'li iseniz bunu yaparsınız” ifadesini kullandı.

“Seçimin vebalini ödeyip istifa edin”

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Spor ve Odalardan Sorumlu Silivri İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden parti yönetimine çok sert eleştirilerde bulunarak istifa eden Tamer Bıyıklı, istifa dilekçesinde “Bugüne kadar gelinen süreçte üzülerek söylüyorum ki yönetim kurulu olarak yok sayılıp kandırılmışız. Maalesef ki sokaktaki ses bir kez daha haklı çıktı, fakat bizlerin tek hatası ilçe başkanımıza güvenmek oldu. Bize verilen sözlerin tam aksine, Meclis üyeliği seçiminde yönetim kurulu olarak bizlerin hiçbir şekilde görüş ve fikri alınmadan adaylar belirlenmiştir. Bir yönetim kurulu üyesi olarak, meclis üye listesini son gün basından öğrenmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Çok sayıda gelen olumsuz tepkilerden dolayı da, sadece koltuk doldurmak için bu görevde durmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Bizler demokrasiyi, hakkı, hakkaniyeti, adaleti, liyakat ı savunan bireyler olarak, bunun tam tersi bir uygulamada, Hükmümün olmadığı yerde, vebale de ortak olmak istemiyorum. Hele ki; CHP Meclis üyesi adayı Erkan UMUÇ’un Gazeteci İrfan ERMİŞ’e verdiği beyanatta ben halen Ak Partiliyim ve Recep Tayyip ERDOĞAN hayranıyım diye açıklaması, partimizde gelinen son noktayı özetlemektedir. Bu söylemleri kabullenmem partime ve bizlere güvenen insanlara en büyük ihanet olur. Güvenin bittiği yerde huzur da olmaz. Bu sebeplerden dolayı; üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğum Partimin, üstlenmiş olduğum görevlerimden ve Yönetim kurulundan üzülerek istifa ediyorum” ifadelerini kullanarak istifa dilekçesini ilçe yönetimine teslim etmişti.

Tamer Bıyıklı, son olarak ta dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden yine sert bir dille Göçengil’i istifaya davet etti. Bıyıklı, yaptığı paylaşımda “İftar sofralarında bile insanları ötekileştiren selam vermeden geçenler, CHP İlçe Başkanlığı görevini icra etmemelidir. Hiçbir şey bilmiyorsanız Sayın Ekrem İMAMOĞLU'nu örnek alın ve kim olursa olsun insanları kucaklayın. Bunu yapamıyorsanız eğer lütfen bir defa da olsa sözünüz de durun ve (seçimden önce bu vebal benim dediğiniz) kaybettiğiniz seçimin vebalini ödeyip istifa edin. Gerçek CHP'li iseniz bunu yaparsınız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
akın
akın - 1 yıl Önce

hadi bakalım şimdi....bıyıklı.... devir bıyıklarını aşağı doğru sarkıtma zamanı...mhp geldi ya belediyeye..önceden chp vardı, akraban sayesinde nemalandın...şimdi devir mhp li olma zamanı..hadi bakalım...ya amma döneği kıvrağı bol bir milletiz..

SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212