Şehit Polis Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şırnak’ın Silopi ilçesindeki hain saldırıda şehit olan özel harekat polisi Mustafa Yahya Mertcan’ın cenazesi, Çankırı’da toprağa verildi. Ailesi Silivri Kavaklı’da yaşayan Mertcan,25 yıl önce şehit olan dayısı Yahya Coşkuner’in mezarının yanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Polis Son Yolculuğuna Uğurlandı
Şehit polis memurunun cenazesi ilk olarak Eldivan ilçesindeki dedesi Ali Yavuz Coşkuner’in evine getirildi. Cenazenin gelişi ile birlikte annesi, kızkardeşi ve yakınlarının feryatlarıyla Vatandaşlar gözyaşlarına boğuldu. Helallik almak için anne ocağına götürülen şehit polis memurunun cenazesi aile yakınlarına gösterildi. Bu sırada anne Hatice Coşkuner ve kız kardeşi Şule fenalık geçirirken Mertcan’ın meslektaşları özel harekat polisleri de gözyaşlarına boğuldu.

Hep birlikte helallik verilmesinin ardından şehit polisin cenazesi resmi törenin yapılacağı İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne getirildi. Buradaki törende konuşan İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, “Ülkenin bölünmez bütünlüğü için binlerce şehit verdik. Yahya da yeminine sadık kaldı ve bu uğurda şehit oldu. Hepimiz şehit olmaya hazırız. Şehidimizin kanı yerde kalmayacak” dedi.
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan da, M. Yahya Mertcan’ın, 25 yıl önce şehit olan Dayısı Murat Yahya Coşkuner’le aynı kaderi paylaştığını hatırlatarak, "Bu vatan için şehit olanları asla ve asla unutmayacağız. Çankırı 160 şehit, 39 gazi verdi. Vatanın bölünmez bütünlüğü için tüm güvenlik güçlerimiz terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir" diye konuştu.
Eldivan’daki cenaze törenine 
Ak Parti Çankırı Milletvekilleri Muhammed Emin Akbaşoğlu ile Hüseyin Filiz, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, İçişleri Bakanlığı’nın üst düzey yöneticileri, özel harekatçılar ve binlerce Çankırılı katıldı.banner2829

"BU VATANDA SİZE YER YOK"
25 yıl önce Van’da 
PKK’nın düzenlediği hain saldırıda şehit edilen oğlu Jandarma Astsubay çavuş Yahya Coşkuner’i teröre şehit veren Ali Yavuz Coşkuner bu kez de torunun M. Yahya Mertcan’ı teröre şehit verdi.
Şehit polisin dedesi Ali Yavuz Coşkuner de, "25 yıl önce oğlum Yahya Coşkuner’i şehit verdim.
bugün torunum Yahya’yı. Bu teröristler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacak. Bütün malımı mülkümü bu uğurda feda etmeye hazırım. Beni de askere alın ben de şehit olmak istiyorum. Teröristler şunu bilsinler ki bu vatanda size yer yok. Allah Türk milletini ebedi payidar etsin" şeklinde konuştu. Şehit dedesinin konuşması tekbir sesleri ve terörü lanetleyen sloganlarla kesildi.
"MURADIMA SELAM SÖYLE"
İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki tören alanında tabuta sarılan anneannesi Alime Coşkuner, "Yahyam dayın Muradıma selam söyle" diyerek gözyaşı döktü. Anne Hatice ve kız kardeşi Şule de tabuta sarılarak ağladılar. Şehidin özel harekatçı arkadaşları da gözyaşlarını tutamadı.
Törenin ardından şehidin cenazesi 25 yıl önce şehit olan dayısı Yahya Coşkuner’in mezarının yanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2015, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
türk
türk - 4 yıl Önce

cennete güle güle git yigit......................

banner2761

banner2250

banner2588