banner3088

Silivri Bayraklarla donatıldı

Silivri Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yılını görkemli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

Silivri Bayraklarla donatıldı

Silivri Belediyesi Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıldönümünü coşkulu bir programla kutlamaya hazırlanıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında tüm ilçeyi bayraklarla donatarak, binaları Atatürk posterleriyle süsleten Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, “Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşayalım” diyerek hemşerilerini kutlamalara davet etti.

ANITKABİR SİLİVRİ’YE GELİYOR

Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’in 3 boyutlu minyatürü, 29 Ekim kutlamaları kapsamında Silivri Sahili’nde yer alacak. 6 metre yüksekliğinde, 11 metre eninde olacak Anıtkabir, 29 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında sahilde sergilenecek.  

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ 19.30’DA

29 Ekim Çarşamba Günü ilçe stadında yapılacak resmi programın ardından, akşam 19.30’da Silivri Belediyesi önünden başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleşecek. Atatürk Anıtı’na kadar devam edecek yürüyüşte bayraklarla ve söylenen marşlarla cumhuriyet coşkusu hep bir ağızdan dile getirilecek.

MEHMET ERDEM SİLİVRİLİLERLE BULUŞACAK

Kutlamaların sahne programında Silivri Belediyesi Ahenk Sanat Kulübü, Milli Mücadele Dönemini koreografileriyle buluşturarak halk oyunları gösterisi gerçekleştirecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının finalinde ise Mehmet Erdem Silivrililerle buluşacak. Silivri Sahili Festival alanında konser verecek Erdem, en yeni ve hit şarkılarını seslendirerek Silivrililerin cumhuriyet coşkusuna coşku katacak. Kutlamalar kapsamında havai fişek gösterisi de yer alacak.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2014, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3549

banner3197