banner3088

Silivri Milli Eğitim’de TORPİL skandalı

Türk Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Mülakatları öncesinde ellerine ulaşan “yönetici adaylarının torpil listesi”ni notere tasdik ettirdi. Mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte torpil listesinin hayata geçirildiği görüldü.

Silivri Milli Eğitim’de TORPİL skandalı

Türk Eğitim Sen yetkililerine ihbar edilen durumda, Eğitim Bir-Sen Şube Yöneticilerinin hazırlayarak Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve İl Mülakat Komisyonu’na ulaştırılmak üzere bir liste hazırlandığı iddia edildi. Bu iddia sonrasında ellerine ulaşan listeyi mülakatlardan önce notere tasdik ettiren Türk Eğitim Sen yöneticileri, mülakat sonuçlarının açıklanmasını beklemeye başladı.

Mülakat sonuçlarının açıklanması sonrasında ortaya çıkan tabloda görüldü ki Türk Eğitim Sen’in sonuçlardan önce notere tasdik ettirdiği “torpil listesi” mülakat komisyonları tarafından neredeyse olduğu gibi hayata geçirildi.

Türk Eğitim Sen 9 Nolu Şube Başkanı Enver Demir, Silivri’de yaşanan torpil skandalını ve öncesini “Yeni Kapı Ruhundan, Kapı Kulu Ruhu’na dönüş…” diyerek şu şekilde kamuoyu ile paylaştı:

“MEB’in 3-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği, Yönetici Adaylarının Sözlü Mülakatları başladığında “ MEB’ İN BÜYÜK SINAVI “ başlıklı bir yazı kaleme almış ve Müdür / Müdür Yardımcısı adaylarının girecekleri mülakatlarda, komisyon üyelerinin hakkaniyet ölçülerine riayet edip-etmeyeceklerini, Bakanlığın bu sınavı geçip-geçemeyeceğini sormuştuk. Sadece sormakla kalmadık. Eğitim Bir sen Şube ve İlçe Yöneticilerinin hazırlayarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine iletilen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince de İl Mülakat Komisyonlarına ulaştırılacağı iddia edilen listelerden biri olan Silivri İlçesi için düzenlenmiş olan “torpil listesi” tarafımıza ihbar olarak ulaşmıştır. Mülakat Komisyonunun, elimize ulaşan “torpil listesi” ne göre hareket edecek bir aczi yet içinde olabileceklerini düşünmemekle birlikte, geçmişte yaşananları da göz önüne alarak,”torpil listesi” ni mülakatlar başlamadan 3 gün önce, yani 30 Haziran 2017 de, Noter’ e tasdik ettirdik ki, mülakatlar sonuçları açıklandıktan sonra, gelen ihbarın doğruluğunu teyit edelim.    

Yeni Kapı Ruhundan, Kapı Kulu Ruhu’na dönüş…    

 MEB Yönetici Mülakat Sonuçları açıklandı ve gördük ki, mülakat komisyonları, Eğitim Bir Senin ellerine tutuşturduğu listeleri % 100 yakın onaylamışlar, paralel cemaatin elinden alınan ülkemizin kurumlarını paralel sendikaya teslim etmişlerdir.   Mülakat ile memur alırken, yönetici atamak için mülakat yaparken, “bu bendendir”  “benden değildir “ diye puan vermeyi hangi vicdan, hangi ahlakla açıklayacaksınız?   Bu yaşanan haksızlılara, hırsızlılara kim dur diyecek?   Kim bu kepazeliğe sesini yükseltecek?   Bu rezaletin,2010 KPSS hırsızlığıyla ne farkı var. Türk Eğitim - Sen olarak KPSS yolsuzluğunu ortaya çıkardığımızda, hırsızları savunanlar, şimdi kendileri hırsızlık yapıyor. Mülakat sonuçları adaletin öldüğünün resmidir.Bu sonuçlar “Yenikapı Ruhu”ndan çok uzak ve bize net bir şekilde göstermiştir ki,zaten sakat olan “Yenikapı Ruhu” aslına rücû etmiş, “Kapıkulu Ruhu”na dönüşmüştür.        

Aynı tiyatro sahnelenmiştir…        

Geçmiş dönemlerde de aynı oyunlar oynanmış, ele geçirdiğimiz listeleri savcılığa intikal ettirmiştik. Aynı tiyatro tekrar sahneye konarak, haksızlıktan, ötekileştirmeden vazgeçilmeyeceğini teyit etmişlerdir. Puan hesapları çok titizlikle yapılmış ve Eğitim Bir Sen Üyeleri hariç neredeyse hiç kimsenin müdür olarak atanamayacağı bir sonuç ortaya konmuştur. Bu memlekete adaletle, hakkaniyetle hizmet edecek tertemiz, pırıl pırıl insanlar harcandı. Bilin ki, adaletli davranmadığınız, hakkını veremediğiniz o makamlar bir gün sizin başınıza büyük çorap örecektir.       

Yapılan haksızlıkların hesabını mutlaka soracağız…     

Türk Eğitim Sen olarak; ötekileştiren, ayrıştıran, dışlayan zihniyetle mücadelemize azim ve karalılıkla devam edeceğiz. Bu iş burada bitmeyecek, yapılan haksızlıların ve rezilliklerin hesabını öbür dünyaya bırakmayacak ve mutlaka bu dünyada soracağız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 3 yıl Önce

bunlar değil mi öğretmen evi ihalesinde bir gece nezarette yatıp savcılığın mahkemeye sevk ettiği bu işi yapanlardan her şey baklenir

SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212