Silivri sis altında

Silivri'nin özellikle şehir merkezinde yoğun sis, akşam saatlerinde de etkisini sürdürdü.

Silivri sis altında

 

Son birkaç gündür  Bölgemizde deniz ve kara ulaşımında aksamalara neden olan ve dün gündüz etkisini yitiren sis, gece yine deniz ulaşımını olumsuz etkiledi.

Marmara Denizi'nde vapur seferleri dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini gecede devam ettiren sis nedeniyle iptal edildi.

Çanakkale Boğazı'ndan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden yerli ve yabancı bandıralı 48 şilep ve tanker, yüzünden görüş mesafesinin yer yer 10 metreye düşmesi ve Çanakkale Boğazı'nın çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatılması nedeniyle yollarına devam edemedi.

Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından telsiz kanalı ile boğazlardan geçmemeleri konusunda uyarılan gemiler, rotalarını Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahillerine çevirerek demirledi. Geceyi de Şarköy sahilinde geçiren gemiler gece sabaha kadar sirenlerini çalarak uyarıda bulundu.

Sisin sabah saatlerinde etkisini azaltmasının ardından saat 39 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker Şarköy'den demir alarak boğazlardan geçmek üzere hareket etti. 9 gemi ise sisin tamamen etkisin kaybetmesi için Şarköy de demirli olarak bekliyor.

Sis, balıkçıları da etkiledi. Bazı balıkçı tekneleri balığa çıkamazken, Marmara'da balıkta olan tekneler de geri dönerek Şarköy, Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına sığındı.

Yoğun sis nedeniyle zorlanan sürücüler de sis lambalarını açıp trafikte ilerlemeye ve araç mesafelerini koruyarak kazaları önlemeye çalıştı.Trafik ekipleri de sis lambalarının yakılması ve yavaş seyredilmesi konusunda sürücüleri sık sık uyarıldı.

YORUM EKLE

banner2768

banner2252

banner2588