banner3088

Silivri Stadında Cumhuriyet coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Silivri stadında vatandaşların yoğun katılımıyla coşku içinde kutlandı. Silivri Protokolü ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. Yıldönümü kutlama töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Kaymakamı Salih Keser yaptı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Silivri stadında vatandaşların yoğun katılımıyla coşku içinde kutlandı.  Silivri Protokolü ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. Yıldönümü kutlama töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Kaymakamı Salih Keser yaptı.

Derece alan öğrenciler ödüllendirildi

Silivri Kaymakamı Salih Keser,Silivri Garnizon Komutanı Mustafa Murat Çetinkaya ve Silivri Belediye Başkanı Özcan ışıklar’ın halkı ve öğrencileri selamlaması ile başlayan kutlama töreni öğrencilerin şiir ve gösterileri ile devam etti.Çeşitli yarışmalarda derecelere giren öğrencilere kupa,madalya ve başarı belgeleri İstanbul 3. Bölge AK Parti Milletvekili Tülay Kaynarca,Kaymakam Salih Keser,Belediye Başkanı Özcan Işıklar,Garnizon komutanı Mustafa Murat Çetinkaya ve Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun tarafından takdim edildi.

Asker halkla iç içe

Öğrencilerin Cumhuriyet ile ilgili okuduğu şiirler ve Halk Oyunları gösterileri sırasında Atatürk Posteri ve Türk Bayrağı açması vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.  Silivri Garnizon Komutanlığına bağlı Askerlerin tribünlerde bulunan vatandaşların arasında oturması ise dikkatlerden kaçmadı. Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen geçiş töreninde, protokol ve vatandaşlar ayağa kalktı.

 
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2013, 00:15
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212