banner3088

Silivri’de bulunan doğalgaz ateşlendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TPAO'nun Silivri'de bulunan Batı Çeltik-1 ve Batı Değirmenköy 4-5 kuyularında Flare yakılma törenine katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) Batı Çeltik-1 ve Batı Değirmenköy 4-5 kuyularında çıkan doğalgazı ateşledi.

Bakan Dönmez “Silivri'de bulunan Batı Çeltik-1 ve Batı Değirmenköy 4-5 kuyularında yıllık yaklaşık 300 milyon metreküp doğalgaz üretme kapasitesine ulaşacağız. Zihinlerde canlanması için örnek verecek olursak burada üretilen doğalgaz yaklaşık 300 bin konutun 10 yıllık tüketimine eşdeğer bir seviyede doğalgazı üretmiş olacağız. Her iki sahada 3 milyar metreküplük bir rezerv tespit etmiş durumdayız. Başka bir ifadeyle toplam rezerv 300 bin hanenin 10 yıllık tüketimine eşdeğer sevidedir. Bütün gayretimiz bütün hedefimiz Türkiye’nin enerjide kendi öz yeterliliğe sahip bir ülke olmasıdır. Memleketimizin dört bir yanını karış karış arayarak bu kaynaklara ulaşmaya çalışıyoruz ”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından konuşmalarının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Batı Çeltik-1 Kuyusunda ve Batı Değirmenköy 4-5 kuyusunda da doğal gaz ateşlemesini gerçekleştirdi.

Silivri programında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e ,Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Silivri Kaymakamı Ali Partal, Silivri Jandarma Komutanı Binbaşı Güngör Kırarslan, AK Parti ilçe Başkanı Mutlu Bozoğlu ve mülkü erkan eşlik etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
D.Davut
D.Davut - 1 yıl Önce

Bu seçim flare yakılır, diğer seçim 1 vana açılışı yapılır, daha sonra 1 vana açılışı daha. Sonra tesis açılışı olur velhasıl 10 yıldaki ekonomik katkısı açılışlarda heba edilir. Seçim müjdeleri bitmez.!! Bu açılış masrafları kaç para, kim ödüyor acaba?? Flame yakma törenimi olurmuş?? YAZIK...

eser
eser - 1 yıl Önce

acaba davet ettiler mi

@eser adlı yorumcu arkadaşa
@eser adlı yorumcu arkadaşa - 1 yıl Önce

Belkide Silivri'de bulamamışlardır, pek bulunmuyorda ondan olmasın.. Ben belediye başkanı olsam beni davet etmediler diye a bir basın açıklaması yaparadım.

silivrili
silivrili - 1 yıl Önce

silivri belediye başkanı nerede?

D.Davut
D.Davut @silivrili - 1 yıl Önce

Silivri belediye başkanı dünürü peşinde. Aday adaylığı için.. Yada aleve karşı bir fobisi vardır :)

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212