banner3088

Silivri’de Cumhuriyet Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıldönümünde, Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulüyle başlayan kutlamalar, Silivri Stadı’nda yapılan gösterilerle devam etti.

Silivri’de Cumhuriyet Coşkusu
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Silivri’de de düzenlenen programlarla kutlandı. Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulüyle başlayan kutlamalar, Silivri Stadı’nda okulların gösterileriyle devam etti. Gerçekleşen kutlama programına; Silivri Kaymakamı Faruk Bekarlar, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve eşi Esma Işıklar, Silivri İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Hakan Karaaslan, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Tülay Kaynarca, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve birçok vatandaş katıldı. 

BEKARLAR, IŞIKLAR VE KARAASLAN HALKI SELAMLADI

Silivri Stadı’nda Silivri Kaymakamı Faruk Bekarlar, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Silivri İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Hakan Karaaslan’ın halkın bayramını kutlamasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Kaymakam Faruk Bekarlar, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Bekarlar’ın konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten şiirler okunarak, halk oyunu gösterileri gerçekleştirildi. Sportif etkinlikler ve kültürel yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe protokol üyeleri tarafından verildi. Kutlamalar, resmigeçit ile sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197