banner3088

Silivri’nin Yeni Belediye Başkanı Volkan Yılmaz oldu

31 Mart 2019 Pazar günü saat 08.00 itibariyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Silivrili seçmenler de sandık başına giderek 2023 yılına kadar yönetim etkisi verecekleri yerel iktidar temsilcilerini belirledi

Silivri’nin Yeni Belediye Başkanı Volkan Yılmaz oldu

Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakının MHP’li Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz oyların %46.86’i alarak Silivri’nin yeni belediye başkanı seçildi. CHP Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar %43.84, DSP Başkan Adayı Selami Değirmenci %6.73 oy aldı.

VOLKAN YILMAZ KİMDİR?

Volkan Yılmaz; 17.01.1972 yılında İstanbul Silivri’nin Kâmiloba Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece’de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini de Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde tamamlamıştır. Büyükçekmece Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin kurucu üyesi olan Volkan Yılmaz, ayrıca Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası’nın (PÜİS) Yüksek İstişare Konseyi Üyesidir. 2008 yılında kurulan Türkata Stratejik Araştırmalar Eğitim ve Kültür Vakfı ile Nişantaşı Üniversitesi’nin mütevelli heyetindedir. Uzun yıllar profesyonel futbol oynayan Yılmaz, bir dönem de Silivrispor forması giymiştir. İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi olan Yılmaz, MHP Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuştur. 25. ve 27.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı olan Yılmaz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı (MHP) adayı olarak Silivri Beldiye Başkanı seçildi. Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 13:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bedri karataban
Bedri karataban - 13 ay Önce

Yeni başkanımıza hayırlı olsun, eski sıkıntıların kalkacağını düşünüyorum, ancak devralınan büyük borç batağının nasıl giderileceği konusunda başkanımızı bayağı yoracağı kesin.

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196