banner3088

Siyasi Parti ve STK’lardan Alternatif Çelenk Sunma Töreni

CHP Silivri İlçe Örgütü, Vatan Partisi, Çağdaş yaşamı destekleme derneği, Silivri muhtarlar derneği ile Atatürkçü düşünce derneği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92.kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirdi.

Alternatif olarak düzenlenen çelenk sunma töreninde ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığı çelengini sundu. “Bayramımız kutlu olsun” diyerek kısa bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil ”Büyük bir kurtuluş mücadelesi sonunda Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyet’i milletin egemenliğini bizlere emanet ettiler. Cumhuriyet demokrasi ile taçlandığı zaman en güzel yönetim modelidir. Bizlere verilen bu yetkiyi ve bu gücü demokrasiyi sonuna kadar savunup işleterek sahibi olacağız. Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet her zaman şanlı bayrağıyla bizim tepemizde dalgalanacak T.C.’ye el uzatanlara Cumhuriyet aşıkları ve savunucuları sonuna kadar karşı durup Cumhuriyetine sahip çıkacak ”dedi.

Alternatif çelenk sunma töreni, Vatan Partisi, Çağdaş yaşamı destekleme derneği, Silivri muhtarlar derneği ile Atatürkçü düşünce derneğinin çelenk sunması ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 18:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
i.metin aker
i.metin aker - 5 yıl Önce

Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun.

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212