banner3088

Sosyal Demokrat Başkanlar Seferihisar'da Buluştu

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) yönetim kurulu, Başkan Tunç Soyer ve Onursal Başkan Selami Öztürk öncülüğünde Seferihisar’da toplandı.

Sosyal Demokrat Başkanlar Seferihisar'da Buluştu

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) yönetim kurulu, Başkan Tunç Soyer ve Onursal Başkan Selami Öztürk öncülüğünde Seferihisar'da toplandı.

Seferihisar  Sığacık Euphoria Otel'de düzenlenen toplantıya SODEM Yönetim Kurulu Başkanı- Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, SODEM Onursal Başkanı-Kadıköy Eski Belediye Başkanı Selami Öztürk, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak katıldı.

Toplantının son derece verimli geçtiğini söyleyen SODEM Başkanı Tunç Soyer; "Yeni yönetim kurulu olarak heyecanlı ve umutluyuz. SODEM olarak Sosyal Demokrat Belediyeciliğin kriterlerini ortaya koyacağız. Takip edilebilir, ölçülebilir, somut performans değerlendirme kriterleri işlevi de görecek Sosyal Demokrat Belediyecilik Belgesi üzerine çalışıyoruz. Yerel yönetimlerde ne kadar başarılı olur, bunu Türkiye'ye ne kadar iyi anlatırsak, Türkiye'de çağdaşlığın, eşitliğin, özgürlüğün hakim olduğu Sosyal Demokrasi anlayışı, iktidara taşımaya o kadar yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz. SODEM olarak da üye sayımızı çoğaltarak büyümeyi ve güçlenmeyi hedefliyoruz" dedi.

Toplantıda SODEM Çalışma Grupları ve komiteler belirlendi. Yönetim Kurulu Üyelerinin başkanlık edeceği komitelerde başkanlar şu konulardan sorumlu oldu:

Tunç Soyer - Kent yoksulluğu, Sema Pekdaş- Göç ve Entegrasyon, Hüseyin M. Akpınar - Kentsel Gelişim, Handan Toprak Benli - Sosyal Demokrat Belediyecilik Kriterleri & Kadının toplumsal yaşama katılımı

Levent Piriştina - Gençlerin İstihdama Katılımı, Cengiz Balkan - Kıyı belediyeleri, Özcan Işıklar - Trakya Belediyeleri, Av. Selami Öztürk - Hukuk ve Mevzuat İşleri.

Toplantının sonunda SODEM Yönetim Kurulu toplantısının 6-7-8 Kasım 2014 tarihlerinde Seferihisar'da düzenlenmesine karar verildi. 
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197