banner3070

THK Kurban bedelini açıkladı

Vekaleten Kurban Kesimi yönteminin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olan Türk Hava Kurumu (THK), bu yıl ki vekalet kurban bedelini 650 TL, 365 ABD Doları veya 285 Euro olarak belirledi.

THK Kurban bedelini açıkladı
Türkiye’de ilk defa 1996 yılında THK tarafından başlatılan vekaleten kurban kesimi hizmeti, bu yıl da yine THK tarafından devam edecek. THK’dan yapılan yazılı açıklamada, 650 TL, 365 ABD Doları ya da 285 Euro’yu belirtilen bankalara yatırarak THK’ya vekalet veren vatandaşların kurbanları, Et ve Balık Kurumu kombinalarında noter huzurunda kesileceği ve kesimin gerçekleştiğini belirten noter makbuzu postayla adreslere gönderileceği bildirildi.

Kurbanların dini vecibelere uygun olarak noter huzurunda kesildiği için ve kesimlerin Et ve Balık Kurumu kombinalarında en hijyenik şekilde yapıldığı için THK’nın tercih edildiği belirtilen açıklamada, “Kesilen kurbanların etleri Et ve Balık Kurumu’nda konserve kavurma haline getirilerek ihtiyaç sahiplerine en doğru ve en güvenilir yöntemle ulaştırılıyor” denildi.

THK’dan yapılan yazılı açıklamada şu bilgiler ye raldı:

“Türk Hava Kurumu bugüne kadar vekalet kurban etleriyle hazırlattığı kavurmaları 574 bin 443 ihtiyaç sahibi aileye Türkiye çapında faaliyet gösteren 458 THK Şubesi aracılığıyla dağıttı. Kurbanını THK güvencesinde kestirmek isteyen vatandaşlarımız vekalet bedellerini (650 TL, 365 ABD Doları veya 283 Euro) aşağıda belirtilen bankalar kanalıyla, PTT şubelerinden 106363 numaralı posta çeki hesabına, THK Genel Merkezi ve THK şubelerinden makbuz karşılığında ya da www.thk.org.tr adresinden kredi kartıyla yatırabilirler.Vekalet bedelleri, Akbank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bank, İş Bankası, İNG Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nın kurumsal tahsilat ekranlarından masrafsız olarak yatırılabilecek.” 
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2012, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2252