banner3088

Tokatlılardan dayanışma kahvaltısı

Silivri Tokatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri ile dernek üyeleri, siyasi parti ve STK’larla kahvaltıda bir araya geldi.

Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan kongre sonrasında Ali Vural Başkanlığında yeni yönetim kurulu şekillenmiş, dernek yöneticileri ilçedeki protokol ziyaretlerine hız vermişti.

Silivri Tokatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri, Tanışma ve kaynaşma programı kapsamında bu sabah siyasi parti ve STK temsilcileri ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Programa AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Zafer Yalçın, İYİ Parti ilçe başkanı Ozan Ersaraç, Meclis üyeleri Tuğba Alkaya ve Mustafa Türker, SİBESO Başkanı Nuray Koçer, iş adamları, kamu görevlileri katıldı.

Programa Silivri Belediyesi ve CHP ilçe yönetiminden herhangi bir temsilcinin katılmadığı görüldü.

Programda birlik ve beraberlik mesajı veren dernek Başkanı Ali Vural “Davetimize icabet ettiğinizi hepinize şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.24 Aralık 2017 tarihinde derneğimizin olağan kongresini yaptık. Bizlerde büyük ailemizle birlikte kahvaltı da bir araya gelelim istedik. Bizlerin amacı sizler için çocuklarımız ve geleceğimiz için neler yapabiliriz, amacımız gayemiz çabamız bu doğrultudadır. Nöbetleri biri alır biri teslim eder. Teveccüh hemşerilerimizindir. Burada ne Ali’nin kazanması ne de Ahmet’in kaybetmesi önemli değildir. Çünkü biz büyük bir ailenin mencuplarıyız.875 kilometredeki memleketimizden çıkıp gelmişiz. Ama bizler artık Silivriliyiz. Silivri’de kazanıp Silivri’de harcıyoruz. Rumelili kardeşlerimizle aile bağlarımızı kurduk. Kız aldık kız verdik, amacımız gayemiz bulunduğumuz ilçede insanlarımıza faydalı olma çabası içerisindeyiz” dedi.

“Silivri’de 13.500 nüfusa sahibiz”

Silivri’de 13.500 nüfusa sahip bir derneğiz” diyerek sözlerini sürdüren Vural “Biz hemşerilerimizle beraber el ele kol kola girip hedeflerimize kilitlenip yolumuza devam edeceğiz. Birliğimizi beraberliğimizi bozmadan ulaşamadığımız hemşerilerimize de ulaşarak faydalı olmak için adımlar atacağız” İfadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197