banner3088

Türk Eğitim Sen’den cevap “Duruş Sendikacılığı”

Türk Eğitim Sen Silivri Temsilciliği, Eğitim Bir Sen Silivri temsilciliğinin geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamaya cevap verdi. Yazılı olarak yapılan açıklamada “Eğitim Bir Sen Silivri temsilciliğine 30 Kasım’da yaptığımız açıklamayı birkaç kez daha okumalarını ve anlamaya çalışmalarını tavsiye ediyoruz.”şeklinde ifadeler kullanıldı.

Türk Eğitim Sen’den cevap “Duruş Sendikacılığı”
Yazılı olarak basın yayın kuruluşlarına gönderilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

5 Kasım günü yerel basınımızda Eğitim Bir Sen Silivri temsilciliği tarafindan bir basın açıklaması yayınlanmıştır. Ancak belli ki büyük bir heves ile hazırlanan  bu açıklama sadece adı olsun diye basına servis edilmiş içi boş amacından sapmış bir beyanattan başka birşey değildir.

Bahsi geçen bu basın açıklamasında sendikamız hakkında asılsız ithamlarda bulunulmuş, sendikamızın Yüce Dinimiz ve Peygamberimiz'in hadislerinden rahatsız olduğu gibi korkunç ve çirkin bir iddiada bulunulmuştur. Bu nedenle Egitim Bir Sen silivri temsilciliğine 30 Kasım’da yaptığımız açıklamayı birkaç kez daha okumalarını ve anlamaya çalışmalarını tavsiye ediyoruz. 

Yapılan tüm baskı yıldırma ve ötekileştirme çabalarına rağmen hala 220 bin üyesi ile büyük bir aile olan sendikamız hiçbir zaman manipülasyon yapmak veya iftira atmak talihsizliğine düşmemiştir. Aksine ortaya attığı her iddianın sonuna kadar arkasında olmuş ve olmaya devam edecektir.Biz o açıklamamızla Kutsal dinimizin siyasete alet edilmesinden ve bazı okul müdürlerinin de bu minvalde iş yapmasından, tavır takınmasından duyduğumuz rahatsızlığı kamuoyu ile paylaşmıştık. Anlaşılan o ki malum sendika da bu durumdan rahatsız olarak bize sendikacılık ve din eğitimi vermeye kalkışmıştır. Tarafımızdan paylaşılan bilgi ve iddialara hukuksal bir açıklama yapmak yerine çıkış yolunu sendikamıza “Toplumumuzun temel değerleri ve Yüce Dinimiz” üzerinden saldırıya geçmekte bulmuştur. Bu en basit tanımıyla basiretsizlik ve kolaycılıktır.

Türk Eğitim Sen olarak devletimize milli değerlerimize yüce dinimiz ve mukaddesatımıza gösterdiğimiz hassasiyeti malum sendikaya  anlatma veya kanıtlama lüzumu bile görmüyoruz. Zira Türk Eğitim Sen basiret, feraset, mücadele, kararlılık, adanmışlık ve İhlas’ın adresidir. Türk Eğitim Sen’e sendikacılık dersi vermek veya sendikacılığı öğretmek siz kendini sendikacı sananların ve sizin gibi koltuk ve makam sevdalılarının haddine değildir. O nedenle güneşin balçıkla sıvanamayacağını artık öğrenin. Öğrenin ki artık sizde doğru bir sendikacılık tavrı geliştirmeye başlayın.

Evet, sendikacılık bir duruş meselesidir. Bu duruş ise kamu personelinin özlük, eğitim, sağlık sosyal, ekonomik, ulaşım vs haklarını her daim gözetmek, işveren hangi siyasal yapıda olursa olsun tüm kamu personelini temsil ettiği bilinciyle davranmak, kamu personelini ezdirmemek hatta onların kuruşuna bile zeval getirmemektir. 

Ancak böbürlendiğiniz sendikacılığınızın böyle bir anlayışta ve duruşta olmadığını aksine makam ve koltuk sendikacılığı olduğunu, manipülasyon yapmanın ve iftira atmanın kimin meziyeti olduğunu tüm kamuoyu ve eğitim çalışanları gayet iyi bilmektedir.

O nedenle kendinizi boşa zorlamayın kasmayın. Siz iyisi mi en iyi yaptığınız şeyi; sendikacılık yaptığınızı sandığınız rüyaları görmeye devam edin. Ancak bizler gerçekleri ve yaşananları gayet iyi görmekte ve bilmekteyiz.

Lakin siz de şunu iyi biliniz ki;

Bir siyasi düşüncenin arkasına gizlenmişse bunca çalışanın emeğini savunacak kurumlar

Bir seçim sonucuna bağlıysa cesaretiniz

Bir seçim sonucuna bağlıysa varlığınız 

Bir seçim sonucu belirleyecekse yanınızdaki kitleleri

Bir seçimi kazanmak veya kaybetmek var edecekse sizi ve haklarınızı,

O hak zaten yoktur.

Hak yoksa varlığınız da yoktur.

Zira asıl olan haktır, haksız olan kaybolacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Türk Eğitim Sen Silivri Temsilciliği  

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3549

banner3211