banner3088

Türkiye Cumhuriyeti 91 yaşında

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Karaman'da yaşanan facianın burukluğu ile kutlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti 91 yaşında
Bugün, Cumhuriyet'in 91. kuruluş yıl dönümü. Türkiye Cumhuriyeti yeni yaşına, Karaman'da yaşanan maden faciasının acısıyla giriyor. Yaşanan facia nedeniyle pek çok ilde bayram dolayısıyla gerçekleştirilecek eğlence programları iptal edilirken, resmi törenlerin gerçekleştirileceği açıklandı.

Resmi kutlamalar çerçevesinde Anıtkabir'deki törenin ardından Cumhurbaşkanı'na tebrikler sunulacak. Tebrikleri kabul töreni, bu sene Beştepe'deki yeni Cumhurbaşkanlığı binasında gerçekleştirilecek. 

Bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir ilk olarak bütün illere ve yabancı ülkelerdeki temsilciliklere kutlama mesajı gönderecek. 81 ilde ve dış temsilciliklerdeki törenlerde Erdoğan'ın gönderdiği mesajlar okunacak.

KIYAFET SINIRLAMASI YOK

29 Ekim için Cumhurbaşkanlığı resepsiyonu, inşaatının başladığı andan itibaren büyük tartışmalara sebep olan "Ak Saray"ın fuaye alanında gerçekleştirilecek. Yaklaşık 2 bin 500 kişiye eşli davetiye resepsiyon için davetiye gönderilirken, resmi sıfat taşımayan, bir kurum veya kuruluşu temsil etmeyen çeşitli meslek gruplarından vatandaşların da yer aldığı gelen bilgiler arasında. Davetli sayısı göz önüne alındığında Erdoğan ve eşinin konukları karşılama süresinin de 3 saate yaklaşması bekleniyor.

Yapılan açıklamaya göre resepsiyonda Ankara Seymenleri'nin karşılayacağı misafirlere hatıra pulu hediye edilecek. Kıyafet konusunda ise “koyu renk” dışında bir sınırlama getirilmedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2014, 09:42
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196