banner3088

Türkiye yarın cumhurbaşkanını seçecek

Türkiye, cumhurbaşkanını seçmek üzere yarın ilk kez sandığa gidecek.

Türkiye yarın cumhurbaşkanını seçecek
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş’ın aday olduğu seçimde tam 52 milyon 894 bin 115 kişi oy kullanacak. Tüm Türkiye’de oy verme işlemi saat 08.00’de başlayacak ve 17.00’de sona erecek.

Vatandaşlar, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralı nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport veya kimliği açıkça ortaya koyacak resimli resmi belgelerle oy kullanabilecek.

Seçim yasakları kapsamında ise 06.00 ila 24.00’e kadar alkollü içki satılması yasak olacak.

SANDIKLAR YERİNİ ALDI

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için okullarda hazırlıklar başladı. Vatandaşların oy kullanacağı kabinler ve sandıklar seçim görevlileri tarafından titizlikle yerleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ne saatler kala seçim merkezlerinde hazırlıklar başladı. Vatandaşların oylarını kullanacağı kabinler okullardaki sınıflara yerleştirilirken, oy zarflarının atılacağı sandıklar da seçim merkezlerindeki yerini aldı. Kabinlere, vatandaşların kime oy atacaklarına ait bir belge ve seçimlerin temel hükümleri ve seçmen kütükleri hakkında kanunun oy verme serbestliğine ve gizliliğine ilişkin hükümler asıldı. Seçim günü görev yapacak olan sandık başkanları ve memurların da titizlikle çalıştığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 17:35
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196