banner3088

Veliler Dikkat..! Bu haber size ...

Okula ilk adımı atan her öğrencinin A’dan Z’ye sahip olmak istediği okul seti hayalini gerçeğe dönüştüren Başkan Işıklar, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da tüm birinci sınıf öğrencilerine çanta, beslenme çantası ve 20 ayrı okul gerecinden oluşan eğitim seti hediye edecek.

Veliler Dikkat..! Bu haber size ...

Silivri’de bu yıl birinci sınıfa başlayan tüm öğrenciler, okulun ilk gününde sıralarında sürpriz çantalarla karşılaşacak. Okula ilk adımı atan her öğrencinin A’dan Z’ye sahip olmak istediği okul seti hayalini gerçeğe dönüştüren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, çanta, beslenme çantası ve 20 ayrı okul gerecinden oluşan eğitim seti ile minik öğrencilerin yüzünü güldürecek. Geçtiğimiz yıl Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde 38 ilköğretim okulunda, birinci sınıfa başlayacak toplam 2154 öğrenciye okul seti hediye eden Işıklar, bu yıl da 39 okulda toplam 3510 öğrenciye Silivri Belediyesi okul setlerinden hediye edecek.

 


IŞIKLAR; “VELİLERİMİZİ TELAŞTAN KURTARIYORUZ”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Amacımız; velilerimizi kırtasiye ve alışveriş düşüncesinden kurtarmak, telaşa kapılmalarını önlemek ve bütün ilgilerini öğrenci üstünde toplamalarına yardımcı olmak. Fakir, zengin ayrımı yapmadan bütün öğrencilere hediyelerimizi sunacağız. Geçtiğimiz yıl ilk kez başlattığımı bu projemizi gelenekselleştirmeyi hedefliyoruz. Bütün öğrenci ve öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

 

OKUL SETİNDE NELER VAR?

İlçe genelinde birinci sınıfa başlayan tüm öğrencilere dağıtılacak okul setinde; çanta ve beslenme çantası, 40 yapraklı çizgili defter, 40 yapraklı kareli defter, 40 yapraklı güzel yazı defteri, resim defteri, kalem kutusu, kırmızı kalem, 2 adet kurşun kalem, silgi, kalemtraş, 12’li pastel boya, küt uçlu makas, 8’li sulu boya, 3’lü defter kabı, 10’lu el işi kâğıdı, etiket, 4 renk oyun hamuru, sayma seti (abaküs, fasulye, çubuk), boyama kitabı ve iki adet 6’lı kuru boya kalemi olmak üzere 20 ayrı okul gereci bulunuyor. Ayrıca tüm öğrencilere özel olarak hazırlatılan, üzerinde isimlerinin yer aldığı rozetler de öğrencilerin çantalarında yer alacak. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2012, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212