banner3088

Yarbay Mehmet Ildırar Vefat Etti

Semerkand yazarlarından Mehmet Ildırar hayatını kaybetti

Semerkand yazarlarından Mehmet Ildırar hayatını kaybetti. Bir süredir Emsey Hospital'da tedavi gören Mehmet Ildırar dün saat 17.45'te vefat etti. Mehmet Ildırar vefatının ardından Adıyaman'ın Kahta ilçesinin Menzil köyüne götürüldü. Askeri emeklisi olması sebebiyle "Yarbay" lakabıyla tanınan Mehmet Ildırar'ın naaşı sabah namazından sonra Menzil köyüne defnedilecek. Tasavvufu baştan sona İslamiyet'i tam manasıyla yaşamak olarak tanımlayan Ildırar'ın bu alanda birçok sohbeti bulunuyor. Tasavvuf'un ilim gerektirdiğini sohbetlerinde sürekli vurgulayan Yarbay Mehmet, tasavvuf alanında insanlığa birçok eser kazandırdı. 1927 yılında Afyon'da doğan Ildırar, 85 yaşındaydı. Mürşid Ve Mürid Hukuku, Risale-i Nurda Tasavvuf-Tasavvuf Ve Nefis Terbiyesi-Tasavvuf Ve Akıl gibi birçok eseri insanlığa kazandıran Mehmet Ildırar'ın Semerkand dergisinde de yazıları yayınlanıyordu.

MEHMET ILDIRAR KİMDİR

1927 yılında Afyon'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini afyon'da tamamladı. Daha sonra kuleli askeri lisesini kazandı, 1949 yılında aynı liseden mezun oldu. 1952 yılında ise Ankara harp okulundan teğmen olarak mezun oldu. 27 yıl askeri hizmette bulundu. Ekim 1971'de yarbay rütbesiyle emekli oldu. 1983 yılında Almayanya'ya yerleşti. Burada tasavvufi konularda sohbetler yaptı. Bu sohbetlerin büyük çoğunluğu Semerkand Yayınları tarafından kitaplaştırıldı.

ESERLERİ

Mürşid Ve Mürid Hukuku-Risale-i Nurda Tasavvuf-Tasavvuf Ve Nefis Terbiyesi-Tasavvuf Ve Akıl-Günah Ve Tövbe-Ailede Saklı Cennet; Düğün, Evlilik Ve Mutlu Yuva-Tasavvuf Ve Tövbe-Veliler Nasıl Terbiye Eder -Tasavvufi Hayat Nasıl Başladı- Hac Ve Umrenin Faziletleri- Nefs Terbiyesi Ve İlahi Huzur.

Kaynak: serhaber

Fotoğraflar:eynesilhaber.com

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 16:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
sercan yilmaz
sercan yilmaz - 7 yıl Önce

ALLAH BÍN KERE RAZI OLSUN ÍNSALLAH...

Serkan Hakki Öztürk
Serkan Hakki Öztürk - 10 ay Önce

Allah razinoldun mekani cennet olur insAllah
Almanya ya benim bildigim kadariyla oralardaki gurbetci ler ilim irfan dan uzak kalmasin diye sohbetler yapmistir
Rabbim razı olsun

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197