banner3088

Yıldırım'dan operasyon açıklaması

İHH'ya bugün yapılan El-Kaide operasyonu sonrası vakfın Silivri Temsilcisi Mikail Yıldırım da basın kuruluşlarına bir açıklama gönderdi. Yıldırım açıklamasında operasyonu eleştirdi.

Yıldırım'dan operasyon açıklaması
 İHH'ya bugün yapılan El-Kaide operasyonu sonrası vakfın Silivri Temsilcisi Mikail Yıldırım da basın kuruluşlarına bir açıklama gönderdi. Yıldırım açıklamasında operasyonu eleştirdi. 


Bu operasyon hukuka aykırıdır

Mikail Yıldırım yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"14.01.2014 sabaha karşı 06:20 sularında Kilis emniyetinden olmayan, nereden olduğu belli olmayan Terörle Mücadele Ekibi olduğunu söyleyen emniyet mensupları tarafından arama kararı göstermeksizin Vakfımızın Suriye halkına yardımlarının koordine edildiği Kilis Ofisimize hukuksuz bir operasyon düzenlenmiştir. İHH personeli olup Kilis ofisimizde çalışan bir kişi ile ilgili olarak yapıldığı söylenen operasyon her ne hikmetse kişinin evine değil de İHH ofisine gelinmiş ve İHH’nın bilgisayarlarına el konulmuştur. İHH ofisinde ve aynı yerde bulunan Katar Kızılay’ına ait olan mekanlarda yapılan usulsüz aramalarda personel dışarı çıkartılarak hiçbir personelin üçüncü bir gözün görmediği şekilde şahit olmadığı şekilde aramalar yapılmıştır. İHH’ya ve Katar Kızılay’ına ait olan bilgisayarlara hukuksuzca el konulmuştur. Avukatlarımız tarafından yapılan itirazlara rağmen usuli işlemler gerçekleşmemiştir. Kurumumuz bu saatten itibaren bu usulsüzlükle oluşan eklenebilecek aleyhe hususların da kaybolacak lehe hususların da sorumluluğunu işbu emniyet amirlerine ve savcıya yüklemiştir. Bu operasyonun uygulanma şekli çok net bir şekilde göstermektedir ki uzun süredir İHH’yı El Kaide ile irtibatlandırma çabası bu aşamaya kadar ulaşmıştır. Direkt İHH ya tüm planlamalara rağmen suç atamayanlar bir İHH personelini hedef alarak ve bu personelin üzerinden İHH’yıbağlantılandırmaya çalışmaktadır. Buradan ilan ederiz ki İHH Suriye halkına yardım etmekten, mazlumların yanında olmaktan asla vazgeçmeyecektir.Daha bugün Kuveyt’te Suriye halkına yapılacak yardımların görüşüldüğü uluslar arası koordinasyon toplantısında orada bulunan Başkanımız Bülent Yıldırım Suriye için bu yıl ki yardım hedefini 50 milyon dolar olarak açıklamıştır. İHH 20 yıllık ve Türkiye halkı ile beraber dünyanın dört bir yanındaki vicdanların yetimlerin kurumudur. Hiçbir örgüte, hiçbir devlete, hiçbir hükümete bağlı değildir. İradesi de idaresi de kendi yönetim kuruluna aittir.  Mavi Marmara’dan sonra İHH İsrail, Neoconlar,Suriye’ye yardımın kesilmesini isteyenler ve bunların yerel işbirlikçileri tarafından hedef alınmıştı. İHH hakkında bu operasyonla ve bu hukuksuzluklara imza atanlar da bu amaca  hizmet etmektedirler. İsrail dışişleri bakanı Liberman’ın “İHH İsrail için büyük bir tehlikedir” derken esasen bunu net bir şekilde açıklamıştır. Neye kime nereye hizmet ettiği açık olan bu ahlaksız operasyona karşı her tür hukuk yoluna başvuracağımız gibi yardımlardan hiçbir şekilde geri durmayacağımız da buradan ilan ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 16:22
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211