banner3088

Yılmaz: Miraç kandilimiz kutlu olsun

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, bu akşam idrak edilecek olan Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yılmaz: Miraç kandilimiz kutlu olsun

Muhterem Hemşehrilerim,

Salı gününü Çarşamba’ya bağlayan gece, içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç Gecesini hep birlikte idrak edeceğiz.

Miraç; Sevgili Peygamberimizin Allah’ın izni ve keremiyle önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da sonsuz kudretin ayetlerini müşahede etmek üzere semaya yükseltildiği yolculuktur.

Miraç; Mekke ile Kudüs arasındaki mukaddes bağı korumanın, Rabbimizden gelen davete icabet ederek her adımda O’na yaklaşmanın adıdır.

Miraç; yücelme, maddeden uzaklaşarak manaya erişme, süflî olandan vazgeçip ulvî olana yönelme çabasıdır.

Asırlar önce gerçekleşen bu mucizenin her bir Müslüman için değeri ve anlamı büyüktür. İnsanlığın hürmeti, merhameti, muhabbeti unuttuğu; emaneti zayi ettiği; benliğini ve kimliğini kaybettiği, menfaat ve adavet girdaplarında boğulduğu günümüzde miracın derin anlamı bir daha hatırlanmalıdır.

Mümin, yücelmenin yegâne yolunun Allah’a kul olmaktan geçtiğini; mal, mülk, makam, mevki uğruna inancını ve erdemlerini feda ederse vuslata eremeyeceğinin farkında olmalıdır. Zira hem Cenâb-ı Hakkın katında hem de toplum nezdinde kadri yüce bir insan olmak, sıddık olmakla, özü sözü bir, güvenilir, mütevazı, fedakâr ve samimi bir mümin olarak yaşamakla mümkündür.

Savaşın ve zulmün kol gezdiği İslâm coğrafyasında güvenin, huzurun, emniyet ve hürriyetin yeniden hâkim olması, Müslümanların miraç değerlerini benimsemesiyle mümkün olacaktır. Sadece İslâm dünyasının değil, bütün bir insanlığın yücelmesine ve yükselmesine engel teşkil eden problemler ancak miraç değerleriyle aşılacaktır. İnsanlık; ahlâkına, hukukuna, sorumluluğuna kısacası insanlığına sahip çıktığında yeryüzünün şerefli halifesi olacaktır.

Bu mübarek kandilin yüreklerimizdeki imanı güçlendiren; milletimiz ve insanlık âlemi için hayra, huzura, barışa vesile olan bir gece olmasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyor, bütün hemşehrilerimin Miraç Kandilini tebrik ediyorum.

Volkan YILMAZ

Silivri Belediye Başkanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Yıldız
Hakan Yıldız - 13 ay Önce

Amin,maşAllah başkanımıza yakıştı.Başarılar nasip olsun.

Faruk kılıç
Faruk kılıç - 13 ay Önce

Amin abilerin kralı Allahım seni başımızdan eksik etmsin..

hulya
hulya - 13 ay Önce

Baskanim Allah yar ve yardimciniz olsun Allah bu solcu zihniyete birazcik Allah korkusu versin su mubarek gecedeki chp iktidar degilse icraat olmaz mis hadiyn be ordan ne yapti 10 senede kumar oynamaktan rusvet almaktan baska akpli olarak volkan baskani tbrk ediyorum kim kaybedecek 5sene icinde grrsnz yapilan icraatlarlada belki biraz utanirsiniz

banner3092

banner3205

banner3211

banner2252

banner3196