banner3088

Zabıtalar Kuruluş Yemeğinde Buluştu

Zabıta Teşkilatı kuruluşunun 186. yıldönümü kutlamaları kapsamında, Silivri Belediyesi Kale Park Sosyal Tesisleri’nde yemekli bir gece düzenlendi. Tüm zabıta ekibinin tam kadro katıldığı geceye emekli zabıta memurları da katıldı.

Zabıtalar Kuruluş Yemeğinde Buluştu

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Zabıta Teşkilatının 186. Kuruluş yıldönümü nedeniyle tüm zabıta ekibine eşleriyle birlikte katıldıkları bir yemek verdi. Silivri Belediyesi Kale Park Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen yemeğe İlçe Protokol Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Silivri Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekibi ve emekli zabıta memurları katıldı.

 

IŞIKLAR; “ZABITA BELEDİYENİN DIŞA DÖNÜK BİR VİTRİNİ”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, gecede gerçekleştirdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Çok değerli çalışma arkadaşlarım ve değerli eşleri hepiniz hoş geldiniz. Zabıta teşkilatı kuruluşunun 186. yılını kutluyoruz. İnsan ömrünü aşan neredeyse 200 yıla yaklaşacak bir süre. Zabıtanın kuruluş yılı aslında bir şehir yaşamına kent yaşamına geçişin çok önemli bir göstergesidir. Zabıta kuruluşunun böyle bir anlamı ve önemi var bizim tarihimizde. Bu teşkilatın kurulması, o şehirlerde düzen sağlamak hayatı kolaylaştırmak niyetiyle yapılmış. Görevlerimizi yaparken zaman zaman kırgınlıklar küskünlükler de yaratabiliriz. Belediyecilik maalesef böyle bir şey. Zabıta belediye hizmetlerinin de denetimini yapan, belediyenin vitrini olan bir yapı. Bizim çalışma şartlarımızın zorluğunu zabıta arkadaşlarımızın alana yetememesinden anlayabiliyoruz. Ben kapanan belde belediyeleri de dahil, görevlerin aksatılmadan yürütülmesine çaba gösteren zabıta müdürümüze ve sizlere teşekkür ediyorum ama en önemli teşekkürü eşlerinize etmek zorundayım. Ailenizle geçireceğiniz zamanlardan çalarak, işinize harcadığınız zaman ve emekleriniz için hepinize teşekkür ediyor, sevgiler saygılar sunuyorum.” Başkan Işıklar konuşmasının ardından Silivri Belediyesi Zabıta Müdürü Selçuk Efe’ye ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği özverili çalışmaları için teşekkür plaketi takdim etti. Emekli zabıta memurlarını da unutmayan Işıklar, Zabıta Müdürlüğünde çalıştıkları süre boyunca gösterdikleri üstün başarı ve emekleri için emekli zabıtalara da isimlerine hazırlatılan teşekkür plaketlerini sundu.  Silivri Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekibi, gece boyunca çalan müzikler eşliğinde Zabıta Teşkilatı kuruluşunun 186. Yıldönümünü kutladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2012, 00:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3197

banner3152

banner3196