banner3088

Gündemimiz Ne ?

Her zaman dediğim gibi Türkiye’de gündem o kadar çabuk değişiyor ve değiştiriliyor ki, ne oluyor yahu diyemeden hoop bir bakıyoruz ki başka bir konu ve başka bir gündem. Daha iki hafta önce tüm dünya Silivri Ceza evinden bahsederken, bir anda kıyamet senaryoları havalarda uçuştu. Buna inanacak kadar akılsız insanlar var mı diye sorgularken, Başbakan Erdoğan ''beni de dinliyorlar evimdeki çalışma odamda böcek çıktı'' dedi. Biz daha bunu sindiremeden ODTÜ protestosu gündeme bomba gibi düştü.
İleri demokrasiden bahsederken, Avrupa Birliği uyum yasalarına uymaya çalışırken insanların en temel hakkı olan düşünce özgürlüğü ve protesto hakkının engellenmesi mi ileri demokrasi!!

Öğrencilerini savunan arkasında duran hocaları bir anda aforoz edildi. Kimse haklıya hakkını vermiyor, kim haklı ODTÜ olaylarında?
Yüzlerce koruma ve binlerce polisle ODTÜ'ye giden protestoyla karşılaşan Başbakan mı, Öğrencilerini yalnız bırakmayan rektörler mi, bir avuç öğrenciye orantısız güç kullanan polis mi, bütün bu olaylara gereken tepkiyi vermeyen MHP ve CHP mi, yoksa dayak yeyip biber gazı ve tazyikli su ile lav edilen akabinde göz altına alınıp terör örgütü ile ilişkilendirilen öğrenciler mi.. Bumudur benim Türkiye’m, bumudur bizim Türkiye’miz.
Bugünlerde gelecekle ilgili ciddi kaygılar yaşıyorum.Geçen hafta yazdığım köşe yazısı ile ilgili bir arkadaşımla konu hakkında konuşuyorduk '' nedir bu ileri demokrasi Türkiye’de demokrasi yoktu da benim mi haberim yok dedim'' Eğer ileri demokrasi konuşan herkesi susturmaksa yada bizimle aynı fikirde olmayan insanları öteki Türkiye diye ayırtmaksa ben böyle demokrasi istemiyorum.
İleri Demokrasi daha modern daha Çağdaş, bilimde, fikirde ve halka hizmette ortak paydalarda buluşacak toplumlar olarak oluşmalı bence. Tüm dünya gözünü Türkiye’ye dikmiş senaryolarını uygulayacağı anı beklerken biz nelerle uğraşıyoruz.
Yazık bu millete yazık bu vatana

 

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Türker
Bülent Türker - 7 yıl Önce

haklısınız; gündemi belirli bir zaman; en azından anlayana kadar yerinde yerinde tutmak zor....

banner3205

banner2252

banner3211

banner3196