banner3088

Güneşi Görmeden…

Dünya güzeli kızlarımız, bu olduğunuzdan daha fazla görünme isteğiniz ve çabanızı anlayamıyorum.

Neden ve ne için, kim için? Her zaman söylediğim ve savunduğum şeyi yine tekrar edeceğim: Ne zaman kurtulacağız şu başkalarına kendimizi beğendirmekten, olduğumuzdan farklı görünmekten, kimleri kandırıyoruz ki?

Ya da buna neden gerek duyuyoruz? Yaptığımız bu boş göstermelik karşı tarafın ne kadar dikkatinde ve umurunda?

Kendinizi kandırmaktan başka bir şey değil bu!!!

Üslup, o kadar önemli ki yaşantımızda, bizim kimliğimizdir adeta. Nedir bu küfürlü sözler kaba dayı hareketler?

İnanın yanınızdan geçenler utanıyor duyunca. Yakışmıyor! Yapmayın! Bir genç kız bahar gibi olmalı, mis kokmalı duruşu hanımefendi gibi olmalı, hal ve hareketleri zarif olmalı, nedir bu parfümler koyu bordo rujlar?

Olduğunuz yaştan çok büyük gösteriyorsunuz adeta bunun için çaba gösteriyorsunuz, bunu neden yapıyorsunuz? Bu suni ve yapay bir gelişim olup, size yaklaşan da aynı sunilikle yaklaşacağını hiç düşündünüz mü?

Lensli gözlerinize gerçek bakan olur mu? Üzülmüyorum size kızıyorum, yüreğin içini gözler yansıtır, nasıl anlayacaklar sizi, söyleyin bana? Çünkü gerçekten uzak olanı ancak sahtekârlık sarar. Bunun ne kadar ağır ve tehlikeli bir şey olduğunu nasıl anlamazsınız?

Büyük görünmek istemelerinizle yanlış yapıyorsunuz. Siz daha gelişme çağındasınız, fiziksel olgunluk her şeye evet anlama gelmez.

Olması gerektiği gibi olan ve yaşına başına göre giyinip davranan kızlara “Kezban” diyorsunuz hay hay, peki size sorsam sizin adınız ne diye cevabınız ne olur bana?

Büyümek için acele etmeyin! Ceplerinizi çocukluğunuzla doldurun çünkü büyünce tek kaçmak istediğiniz ve huzur aradığınız tek yer çocukluğunuz olacaktır!

Teknolojiye yenik düşmeyin, anne ve babanızın kıymetini bilin, onlara güzel, temiz, güvenli, duygularla sarılın, onlardan utanmayın!

Köylü deyip, başörtülü deyip, yaşlı ve bakımsız deyip hor ve küçük görmeyin, hatırlayın siz kimin sayesinde varsınız?

İstedikleri hiçbir şey yok sizden eğitim ve insan kriterlerine uygun bir yaşam sadece… Görmüyor musunuz verdikleri mücadeleyi? Görmüyor musunuz hayatla olan savaşlarını?

Unutmayın ve azarlamayın, size konuşmayı öğreten bu iki insana sesinizi yükseltmeyin. Her çocuk bir bireydir, söz hakkı olduğu gibi birçok hakkı da vardır bu tartışılmaz ama lütfen ailelerinizin zayıflıklarını size olan duygusallıklarını suistimal etmeyin…

Okuyun! Bol bol okuyun, çantanıza makyaj malzemesi doldurmak yerine, kelime haznenizi doldurun.

Okuyarak kendinizi eleştirin, etrafınızı sorgulayın, çevresel faktörler ve kötü arkadaşlıkların sizden uzaklaştığını göreceksiniz, lütfen kolayı seçmeyin. Bir kız geleceğin annesidir, zayıf bir kadın olmayın! Bilgi sahibi olup her yerde hakkınızı savunun. Sizin hor gördüğünüz okuyamamış annenizden utancınızı,  yarın sizin çocuğunuz da size hatırlatacak bunu hiç unutmayın! Annenize yakın babanıza çok daha yakın olun.

Her güzel çiçek baharı bekler güzeller, zamansız açan bir çiçeğin rengi zamanasız olduğu için çabuk solar, lütfen baharı bekleyin…

Lütfen çocukluğunuzu yaşayın ve güneşi görmeden açan çiçek olmayın!

Silin o gözlerinizi ve dudaklarınızı, çıkarın o lensleri… Gerçek ve doğal hissedin hayatı, size dokunduğunu göreceksiniz. Okuldan gelince kapatın o telefonları, olabildiğince sarılın babanıza, koklayın annenizi. Huzuru içinize çekin…

Cesur ve kararlı olun ve kendiniz olun! Hiç kimse için değişmeyin! Değmediğini anladığınızda bunu anlayacaksınız. Herkesi kandırabilirsin, olduğundan farklı görünebilirsin belki ama ya kendini?

Baharda görüşmek üzere güzel çiçekler… Sevgiyle kalın, lensli olanından değil ama gerçeğinden.

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3211