Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Borsa haftaya düşüşle başladı

Borsa, haftaya yüzde 0,25'lik düşüşle başladı.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 17,2560 liradan, euro ise 18,0940 liradan haftaya başladı.

Trakya Birlik ayçiçeğine ton başına bin yüz lira fiyat farkı verileceğini açıkladı

Trakya Birlik Yönetim Kurulunca gerçekleşen toplantıda 2021-2022 iş yılında ürün teslim eden ortaklarına yüzde 40 ayçiçeği için ton başına bin yüz lira fiyat farkı verilmesine karar verdi.

Benzine 2 lira 21 kuruş zam geldi

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin fiyatı 2 lira 21 kuruş arttı. Zammın ardından benzinin litresi İstanbul'da 28.44'e, Ankara ve İzmir'de 28.57'ye yükseldi.

Bakan Nebati, yurt dışı yatırımcılarına yönelik tahsisli swap ile yatırım ortamı sağlanacağını duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, yurt dışı yerleşikler için düzenlenecek tahsisli swap enstrümanı vesilesiyle bu kişilerin Türk Lirası cinsi varlıklara imknının genişletilmesi ile yurt dışı yatırımcılara etkin, güvenilir ve uzun vadeli yatırım ortamı sağlanacağını belirtti.

İstanbul'da 2 milyon captagon hap, Hakkari'de 742 kilogram metamfetamin ele geçirildi

Gümrük Muhafaza ekiplerince İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonda 2 milyon adet captagon cinsi uyuşturucu hap, Hakkari Esendere Gümrük Kapısında yürütülen operasyonda ise 742 kilo metamfetamin cinsi uyuşturucu ele geçirildi.

Araç sahipleri dikkat ! Benzine 2,18 lira, otogaza ise 54 kuruş zam gelmesi bekleniyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu gece yarısından itibaren benzine 2,18 lira, otogaza ise 54 kuruş zam bekleniyor.

Kira artışlarına sınırlama sektörde konuşulmaya devam ediyor

Konut piyasasında kira artışlarını sınırlayan önerge Meclis'ten geçti. Konut kira artışlarına yüzde 25 oranında üst sınır getirildi. Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmecıklı konuyu değerlendirdi.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 17,2020 liradan, euro ise 18,4410 liradan güne başladı.

Oto galericiler: 'Sıfır araçlara haftalık zam geliyor'

Piyasada sıfır araç arz sıkıntısı yaşanmaya devam ediyor. Buna bağlı olarak hem ikinci el hem de sıfır araçlarda fiyatlar artıyor. Oto galericiler, sıfır araç liste fiyatlarına haftalık olarak artış geldiğini belirtti.

TOGG, boya tesislerinde denemelere başladığını duyurdu

TOGG'un inşası devam eden Gemlik'teki fabrikasındaki çalışmaları sona yaklaşıyor. TOGG'un sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda fabrikadaki boyahanesinde boyasız denemelere başlandığı bilgisi verildi. Ayrıca ilk TOGG'un renginin nasıl olacağı ile ilgili takipçilere soru yöneltildi.

Aylık en yüksek reel getiri dolarda oldu

Aylık en yüksek reel getiri, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde yüzde 3,86 oranında Amerikan Dolarında gerçekleşti.

Gram altın 1000 lirayı aştı

Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Aralık ayından bu yana gram altın ilk kez 1000 lirayı gördü.

3600 ek gösterge düzenlemesinin detayları belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 3600 Ek Gösterge düzenlemesine ilişkin düzenlemeyi açıkladı. Buna göre, birinci derece memur olmak kaydıyla tüm öğretmenlerin, 2 yıl ve üzeri yükseköğrenim mezunu polislerin, alan sınırlaması olmaksızın 4 yıllık yükseköğrenim mezunu sağlık çalışanları ile din görevlilerinin ek göstergeleri 3600'e yükseltilecek. Ek göstergesi 3600'e çıkan ve 30 yıllık hizmeti olan bir memurun emekli aylığı 1234-1391 lira, emekli ikramiyesi ise 44 bin 500-50 bin 150 lira arasında artacak.

Araç sahipleri dikkat! fiyat 28 liranın üzerine çıktı

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının yükselmesi ve döviz kurunun artmaya devam etmesiyle akaryakıta bir zam daha geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin fiyatı 1 lira 95 kuruş arttı. Zammın ardından motorinin litresi İstanbul'da 27.89'a, Ankara ve İzmir'de 28.01'e yükseldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki’den Asgari ücret açıklaması

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, emekliler ve asgari ücretlilerin merak ettiği düzenlemeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; Enflasyon karşısında sabit gelirliyi, dar gelirliyi ezdirmemek, hakkını savunabilmek, gelirlerini daha artırıcı bir takım tedbirler almak hükümetin işi. Bu konuda da sırayla yavaş yavaş hepsi geliyor. Dün iki müjde vardı, önümüzdeki günlerde yine gelir. Sabır dedi.

Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, canlı yayında milyonlarca kişiyi ilgilendirecek son dakika açıklaması yaptı. Bakan Bilgin yeni düzenleme müjdesi verdi.

Edirne'de mevsimin ilk arpa hasadı 6,217 TL'den alıcı buldu

Bölgenin önemli tahıl üretim merkezleri arasında bulunan Edirne'de hasadı yapılan sezonun ilk mahsulü olan arpa 6,217 TL'den satışa sunuldu.

Gram altında tırmanış sürüyor

Dolar kurundaki ve ons altındaki hareketlilik gram altına yükseliş olarak yansıyor. Gram altın haftaya 990 lira seviyelerinden başladı.

Toplam 11591 haber.