Ekonomi

Ekonomi Haberleri

İkinci el araç piyasasında bayram yoğunluğu başladı

İkinci el araç piyasası Kurban Bayramı öncesi canlılık kazandı. Bayramın yaklaşmasıyla otomobillere talep arttı. İkinci el otomobil pazarlarında araç alacak vatandaşlar ekspertiz sırasına girdi. Oto galericiler, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla piyasanın canlılık kazandığını belirtti.

Vatandaş evde biyodizel yakıt yapmayı araştırıyor

Vatandaşlar, son dönemde akaryakıta gelen zamlara çare arıyor. Sosyal paylaşım platformlarında evde biyodizel yakıt yapmayı anlatan videolar aratılıyor.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 16,5660 liradan, euro ise 17,7730 liradan haftaya başladı.

'Castoro 10' isimli gemi 1915 Çanakkale Köprüsü'nün altından geçti

Karadeniz'de bulunan 540 milyar metreküplük doğalgaz rezervinin karaya çıkartılması için sığ denizlerde boru serpme işlemini yapacak olan 'Castoro 10' isimli gemi Çanakkale Boğazı'nın ardından 1915 Çanakkale Köprüsü'nün altından da geçerek Marmara Denizi'nde doğru yol aldı.

32 ilde 385 arsa satışa çıktı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 32 ilde 385 muhtelif nitelikte arsayı açık artırma ile satışa sundu. İstanbul'da satışa çıkan arsalar, dron ile havadan görüntülendi.

2022 yılı kurban vekalet ücretleri belli oldu

Bu yıl Kurban Bayramı'nda vekaletle kurban kesimi ücretleri açıklandı. Türkiye'deki hayırseverlerin kurban vekaletleri yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Diyanet 2022 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 2 bin 250 lira, yurt dışında bin 800 lira olarak belirlendiğini bildirdi.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 16,4870 liradan, euro ise 17,7320 liradan güne başladı.

Benzin ve motorine bir büyük zam daha! Fiyat 26 lirayı aştı

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının yükselmesi ve döviz kurunun 16 liranın üzerinde seyretmesiyle akaryakıt fiyatları artmaya devam ediyor. Benzin ve motorine son 1 hafta içinde 3. kez zam geldi. Benzinin litresi 1 lira 22 kuruş, motorinin litresi ise 1 lira 49 kuruş arttı. Zammın ardından benzin ve motorin 26 lirayı aştı.

İnternetteki gayrimenkul ilanlarında yeni dönem

Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, İnternet ortamında yayımlanan ilanlara yönelik olarak alınacak bilgiler netleşti. 31.05.2022 tarih ve 31852 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 538 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğine göre ilan verenler bu bilgilerin doğruluğundan da sorumlu kabul ediliyor dedi.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 16,4430 liradan, euro ise 17,5260 liradan güne başladı.

Silivri’de ekmeğe zam: 4,5 TL oldu

Silivri’de 3,5 TL’ye satılan 210 gram ekmek, bugünden itibaren 4,5 TL olarak satışa çıktı.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 16,3930 liradan, euro ise 17,5510 liradan güne başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere bin 800 personel alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere toplam bin 800 sözleşmeli personel alımı yapacak. Tercihler, 2-9 Haziran tarihlerinde ÖSYM'nin sitesinden yapılabilecek.

Doğal gazda mesken, sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı tarife belli oldu

Doğal gazda haziran ayında geçerli olacak mesken, sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı tarife belli oldu.

Un fiyatlarına yüzde 53 zam geliyor: Ekmeğin fiyatı 5 TL'yi aşacak

Uluslararası Un Sanayicileri ve Hububatçılar Birliği Avrasya Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, katıldığı canlı yayında un fiyatları üzerindeki TMO'nun sınırlamasının yarından itibaren kalkacağını, bu gelişmeyle çuvalı 260 TL olan unun artık mevcut piyasa fiyatları göz önüne alındığında kaba bir hesapla 400 TL civarında satılacağını söyledi. Söz konusu zammın ardından ekmek fiyatlarının 5 TL'yi geçeceği öngörülüyor.

Türkiye'nin En Büyük 84. Sanayi Kuruluşu SARTEN

İSO tarafından yapılan 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2021' araştırma sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre geçen yıl 84.sırada yer alan Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., bu yılda aynı sıralamada yer alarak Türkiye'nin En Büyük Sanayi Kuruluşları arasında ki sıralamada yerini korudu.

Gümrükte tır kuyruğu 40 kilometreyi aştı

Bulgaristan'a açılan Edirne Hamzabeyli Sınır Kapısında tır kuyruğu 40 kilometreyi buldu.

Benzin 25 lirayı, motorin ise 24 lirayı aştı

Dün zam gelen benzin ve motorine bugün bir kez daha zam geldi.

Alkol ve sigaraya ÖTV zammı geldi

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, alkollü içeceklerde ve sigarada özel tüketim vergisi oranı artırıldı. ÖTV artış oranı alkollü içeceklerde yüzde 25, sigarada ise yüzde 10 oldu.

Toplam 11591 haber.