Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Türk film sektöründen 200 milyon dolarlık ihracat atağı

Türkiye'nin uluslararası arenada ilk film platosu ve bir dünya markası olarak globalde film ve eğlence endüstrisine hizmet vermeye başlayacak olan Midwood, geliştirdiği proje ile film endüstrisine büyük katkı sağlayarak, sektörün ihracat rakamlarını artırmayı hedefliyor.

Bayramda yola çıkacaklar dikkat

Koçaslanlar Motorlu Araçlar'ın Servis Müdürü Ercan Şahinkaya, bayramda araçlarıyla yola çıkacak olanlara sürüşlerini daha güvenli bir hale getirmek için dikkat edilmesi gereken noktaları aktardı.

Otogarda bayram yoğunluğu

15 Temmuz Şehitler Otogarında Ramazan Bayramı öncesi yoğunluk başladı. Biletlerin yüzde 80'ini tükenirken, birçok firma ise ek sefer çıkaracaklarını söyledi.

Abonelik işlemleri kimlik kartlarındaki PIN koduyla yapılacak

BTK'nın elektronik ortamda yapılan abonelik sözleşmelerine yönelik yeni düzenlemesinde yer alan yöntemlerden biri olan Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK) ile güvenli kimlik doğrulama sisteminin kullanımı yaygınlaşıyor. Düzenleme sonrası Turkcell ve DDTECH iş birliğiyle gerçekleştirilen projeyle Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı içerisinde kişiye özel bulunan sertifikalarla belge imzalanabilecek.

Dev kruvaziyer gemisi 'Costa Venezia' İstanbul'a yanaştı

Napoli şehrinden yola çıkan 8 bin yolcu kapasiteli 'Costa Venezia' isimli kruvaziyer gemisi Galataport'a demir attı.

Akaryakıtta istihdam artıyor

Akaryakıt sektöründe istihdam ve yatırımlar hız kazandı. Türkiye çapında 100 istasyona ulaşan Class Petrol, 2023 yılına kadar 1 milyar TL yeni yatırım yaparak, istasyon sayısını 250'ye çıkarmayı planlıyor.

Bakan Bilgin: '3600 ek gösterge çalışmasını mayıs ayında bitireceğiz'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 'Kamu personelinin 3600 ek gösterge meselesi, mayıs ayı içerisinde bitireceğimiz çalışmalardan bir tanesi dedi.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 14,7760 liradan, euro ise 15,8570 liradan güne başladı.

'Süper meyve' aronya Kırklareli'nde yetişecek

Anavatanı Kuzey Amerika olan ve süper meyve olarak bilinen aronya, artık Kırklareli'nde de yetiştirilecek.

İkinci el otomobile 'Bayram' geldi

Ramazan Bayramına bir hafta kala ikinci el otomobillere talep arttı. Oto galericiler artışın bayram tatili yaklaştıkça daha da artacağını öngörüyor.

Bayram öncesi araç satın alacaklara ekspertiz uyarısı

Ramazan bayramı tatili yaklaşırken ekspertizler yoğun mesai harcıyor. Araç satın alan sürücüler kontrol maksadıyla ekspertiz firmalarının yolunu tutuyor. Ekspertiz fiyatları ortalama 500 ile bin 500 TL arasında değişiyor.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 14,7640 liradan, euro ise 15,9030 liradan haftaya başladı.

Sinema sektörü bu proje ile çağ atlayacak

Türkiye'nin uluslararası ilk film platosu olan Mıdwood, film ve eğlence sektöründe geliştirdiği mıd token projesi ile sektöre çağ atlatacak. Uluslararası arenada Türkiye'nin adını duyuracak olan proje ile birlikte sinema sektörü alanında ülkeye milyon dolarlık yatırımların gelmesi planlanıyor.

Polis Akademisi 3 bin 250 bekçi istihdam edileceğini açıkladı

Polis Akademisi sosyal medya hesabı üzerinden 3 bin 250 bekçi istihdam edileceğini açıkladı.

Dünyanın en büyük çatı üzeri güneş enerjisi santrallerinden biri hayata geçiyor

71 milyon dolarlık yatırımla Tosyalı Holding için dünyanın en büyük çatı üzeri güneş enerjisi santrallerinden birini inşa ediliyor. Holdingin Osmaniye'deki tesislerinin çatılarına kurulacak sistem ile yıllık 140 MW'lik elektrik üretilecek.

Deniz keyfinizin güvencesi: Tekne sigortası

Koçaslanlar Sigorta Genel Müdürü Sema Kulavuz, Tekne Sigortası'nın kaza durumunda üçüncü şahıslara karşı doğabilecek hukuki sorumlulukları teminat altına almanın yanı sıra bir çok durumları da çevrelediğini söyledi.

TOKİ'nin indirim kampanyasından 26 bin 306 kişi yararlandı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) 'borcunu erken ödeyene yüzde 22 indirim' kampanyasından 26 bin 306 kişi yararlandı. Kampanyadan yararlananların yüzde 81,12'si borçlarını kişisel tasarrufları ile kapattı.

İstanbul-Sofya Ekspresi 25 Nisan'da yeniden seferlere başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, salgın nedeniyle ara verilen İstanbul Sofya Ekspresi seferlerinin 25 Nisan'da yeniden başlayacağını duyurdu.

Konut fiyatları bir yılda ikiye katlandı, ev bulmak zorlaştı

Merkez Bankası verilerine göre, İstanbul'da konut fiyatları geçen yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 106 arttı. Konutta yüksek fiyata rağmen talep var ama emlakçılarda satılık konut bulmak zorlaştı.

Toplam 11591 haber.