Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Türkiye’nin en fazla gelir elde eden 3’üncü meslek lisesi Kumburgaz'dan

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, meslek liselerinin yılın ilk üç ayındaki gelirleri toplamının 333 milyon 490 bin liraya yükseldiğini açıklarken en çok gelir getiren ikinci şehir İstanbul oldu. İstanbul'da en çok gelir getiren Büyükçekmece Kumburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki çalışmalar ise kameraya yansırken okul müdürü Süleyman Çakır, 'Hedefimiz 2022 yılı sonunda Türkiye'de birinci olmak' dedi.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 14,6510 liradan, euro ise 15,7840 liradan güne başladı.

'Gayrimenkul yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor'

Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, ''Gayrimenkul son yıllarda en güvenilir yatırım aracı olduğunu tekrar göstermiş oldu. Fiyatlardaki artışın devam edeceğini öngörüyorum'' dedi.

Marmarabirlik'ten üretime destek projesi

Marmarabirlik, ortaklarına can suyu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde üreticilere akaryakıt desteğine başlayan Marmarabirlik, yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Vakıfbank ile yapılan protokol çerçevesinde ağaç bakımı ve budama işçiliği için üretici ortaklara uygun koşullarda nakdi kredi desteği verilecek.

TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım tesisler tamamlanıyor

TOGG Gemlik tesislerinde çalışmalar son sürat devam ediyor. Gemlik tesisinde bu ay boya tesisinin yüzde 96'sı, montaj tesisinin yüzde 89'u, gövde tesisinin yüzde 92'si tamamlandı.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 14,6440 liradan, euro ise 15,8140 liradan haftaya başladı.

Bulgarlar bu sefer orayı hedef aldı: Alışveriş sonrası bol bol gezdiler

Bulgar vatandaşlar akın ettiği Edirne'den sonra bu sefer de gözünü Tekirdağ'a dikti. Tekirdağ'a gelen Bulgar kafilesi kentin güzel mekanlarını gezdi.

Merkez Bankası faizi sabit bıraktı

Merkez Bankası, faizi bir kez daha yüzde 14'te sabit bıraktı. Para Politikası Kurulu, son üç aydır politika faizini değiştirmiyordu.

Dolandırıcıların 'HGS' tuzağı

Dolandırıcılar sahte HGS borcu mesajı göndererek kullanıcıları ağlarına düşürmeye çalışıyor. Tuzağa düşmeyen kullanıcılar sosyal medyada paylaşımlar yaparak bu tarz dolandırıcılıkların önüne geçiyor.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 14,6020 liradan, euro ise 15,9330 liradan güne başladı.

Damacana su fiyatları 4 ayda yüzde 150 arttı

İstanbul'da damacana su fiyatları ani yükseliş gösterdi. Damacana sular 4 ayda yüzde 150 fiyat artışıyla 30 liraya kadar yükseldi. İstanbul'da bir damacana su ortalama 25 liradan satılıyor. Satıcılar ise fiyatların ulaşım maliyetlerinin artmasından kaynaklandığını söyledi.

Bakan Nebati'den Borsa İstanbul paylaşımı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ''BIST 100 Endeksi dün tarihinin en yüksek kapanışını gerçekleştirerek bir rekora imza attı'' dedi.

İstanbul ihracatçılarından ilk çeyrekte 2 milyar 655 milyon dolarlık ihracat

İstanbul ihracatçıları, yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 32,3 artışla toplamda 2 milyar 655 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 14,5760 liradan, euro ise 15,8110 liradan güne başladı.

Emekliye bayram öncesi nakit promosyon fırsatı

Bayram öncesi emeklilere nakit promosyon fırsatları sunuluyor. ING Türkiye, emekli maaşını ING'ye taşıyanlara maaş tutarına göre 2 bin 750 TL'ye varan ek koşulsuz nakit promosyon verileceğini duyurdu.

'Sanayici, OSB dışında da güneş tarlası kurabilmeli'

Türkiye'de elektrik yatırımlarının yüzde 86'sının yenilenebilir kaynaklara yöneldiğine dikkati çeken TEK Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahintaş, sanayicinin OSB dışında enerji yatırım yapmasıyla maliyet yükünün hafifleyeceğini ve dışa bağımlılığın azalacağını söyledi.

Konutta ilk eve özel kredi beklentisi arttı

İnşaat maliyetlerinin artmasıyla birlikte önemli oranda azalan yeni konut yapımı; beraberinde önemli sorunlar getiriyor. Yeni konut arzının hedeflenen noktadan uzaklaşması hem üreticiler hem de konut alıcıları için zorlu bir sürecin başlayacağını gösteriyor.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 14,6730 liradan, euro ise 15,9480 liradan güne başladı.

Aynı anda on binden fazla Bulgar akın etti, alışveriş yarışı izdihama dönüştü

Edirne'ye alışveriş için aynı gün on binden fazla Bulgaristan vatandaşının gelmesi, son yılların en kalabalık 'Bulgar akınına' sebep oldu. Bulgarların alışveriş yarışı zaman zaman izdiham oluşturdu.

Toplam 11591 haber.