Güncel

Silivri Gündemi ile ilgili haberler

Güncel Haberleri

Festivalde Balkan ezgileri mest etti

Bu yıl 60.sı gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali'nin bu akşamki konuğu Barcelona Gipsy Balkan Orchestra oldu.

İmamoğlu, ‘Silivri’nin kaderi bir gecede değişti’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Örnek Köy’ projesiyle tepeden tırnağa yenilemeye başladıkları Silivri Seymen Köyü’ndeki projelerin geldiği noktayı, köy meydanında vatandaşlarla birlikte, kurmaylarından dinledi.

Ünlü türkücü yeni projeleriyle geliyor

Son zamanlarda yapmış olduğu projelerle adından sıkça söz ettiren ünlü türkücü Abdurrahman Delen yeni projelerle dönüyor. 'Barış ve Kardeşlik marşını yazdıktan sonra besteleyip seslendiren Abdurrrahman Delen arkasından 'Fırsatçılar' isimli türküyü yazıp besteleyip seslendirdi. Sürekli toplumun yüreğine dokunan projelerle adından söz ettiren Delen yeni projelerle döneceğini açıkladı.

189 kişilik yolcu uçağında tek başına seyahat etti

Söyleşi ve imza günü için Ankara'dan Ağrı'ya gitmek isteyen yazar Ethem Baran, ilginç bir olay yaşadı. Uçak pistte yaşanan sorun nedeniyle Erzurum'a inince söyleşisi iptal olan Baran, Ankara'ya geri dönmek istedi. Okurlarıyla buluşamayan yazar 189 kişilik yolcu uçağında tek başına Ankara'ya döndü.

Büyükçekmece'de atık su deresi ıslahı temel atma töreni

Büyükçekmece'de alt yapı sorunlarına çözmeye yönelik yapılan yenileme çalışmalar çerçevesinde Avrupa Bölgesi 5'inci Kısım Müteferrik Atık Su, Yağmur Suyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı temeli atıldı.

475 kınalı keklik doğaya salındı

Bilecik Valiliği himayesin Doğa Koruma ve Milli Parklar Bilecik Şube Müdürlüğü tarrafından Kanatlı Yaban Hayvanı Farkındalık Salımı projesi ile 475 kınalı keklik salınımı yapıldı.

Yılmaz’dan İBB’ye plaj tepkisi: ‘Sonuçlarına katlanırsınız’

İBB Meclisi Haziran ayı 1.oturumda konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz; 'İBB’ye 8 plajlık yer belirledik, yapmadılar. Biz yapmaya kalkınca, bürokratlarıyla sıkıştırmaya başladılar. Silivri Belediyesi’nin yapmış olduğu plajlara gelip yetkisiz bir şekilde müdahalede bulunursanız, sonuçlarına katlanırsınız. Vatandaşa götürmediğiniz hizmeti bir ilçe belediyesi yaptığında neden siyaset yapıyorsunuz?' dedi.

Jandarma Teşkilatının 183. Yılı coşkuyla kutlandı

Devlet arşivlerinde adına 1839'dan itibaren rastlanan ve 2016'da İçişleri Bakanlığına bağlanan ve yıllardır vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlayan Jandarma Teşkilatı 183. yılını coşkuyla kutladı.

İlk gaz yakım işlemleri devam ediyor

Silivri Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisinde gaz yakma işlemleri devam ederken, tesiste gaz akışının olduğu ve açılan kuyunun başarılı olduğunu gösteren alevler yükseldi.

İBB'den Haliç açıklaması: 'Haliç iyi durumda çok kötü değil'

İBB, Haliç'te meydana gelen koku, kirlilik ve renk değişikliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. İBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Prof. Dr. Ayşen Erdinçler, 'Haliç iyi durumda, çok kötü değil, öyle söyleyebilirim' dedi.

Polise yumruk atan Saliha Aydemir, HDP Genel Merkezi önünde protesto edildi

Şehit aileleri ve gaziler, İstanbul Kadıköy'de gösteri esnasında polise yumruk atan HDP milletvekili Saliha Aydemir'i protesto etmek için HDP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bıraktı.

Yılmaz: Tarım projelerinde çuvallıyorsunuz

İBB Meclisi Haziran ayı toplantısında konuşan Başkan Yılmaz, İBB’nin tarım projelerinde hatalar yapıldığını ifade ederek, ‘Biz Silivri Belediyesi olarak, İBB’nin Tarımsal Hizmetler Müdürlüğüne ücretsiz danışmanlık vermeye gönüllüyüz.’ dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Şeyh Edebali ve Ertuğrul Gazi türbelerine ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu, Bilecik ziyaretlerinde Şeyh Edebali ve Ertuğrul Gazi türbelerini ziyaret etti.

İstanbul'un en lezzetli festivali başlıyor

İstanbul'un en lezzetli festivali olan 'Uluslararası Beyoğlu Lezzet Festivali' başlıyor. Galataport Saat Kulesi Alanı'nda 15-19 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek festivalde, gastronomi alanında birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Festival, Türk mutfağının tüm dünyaya tanıtılmasının yanı sıra dünya mutfaklarını da yakından tanıma fırsatı sunacak.

Bakanlar Süleyman Soylu ve Mehmet Nuri Ersoy, Nurettin Özaltın'ın cenazesine katıldı

İş adamı Nurettin Özaltın, tedavi gördüğü hastanede kaybetti. İstanbul'da Şakirin Camii'nde kılınan cenaze namazına, başta Özaltın ailesi olmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı.

Bursa ve Bandırma'dan İstanbul'a yolcu taşıyan İDO arabalı vapur seferlerini iptal etti

Bursa'nın Mudanya ve Balıkesir'in Bandırma ilçesinde arabalı vapur seferlerini yürüten İstanbul Deniz Otobüsü arabalı seferlerini iptal etti.

Van'da 5.0 büyüklüğünde deprem

Van'ın Tuşba ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

BiTaksi'den kan bağışına destek

BiTaksi, Kızılay ile iş birliğine giderek 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü'nde, kan bağışı yapmak isteyenleri Kızılay tarafından belirlenmiş olan noktaya 50 TL indirimli taşıyacağını açıkladı.

İstanbul'da sağanak yağış etkisini artırıyor

İstanbul'da etkisini artırarak devam eden sağanak yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yolarda yer yer su birikintisi oluştuğu görüldü.

Toplam 18794 haber.