Güncel

Silivri Gündemi ile ilgili haberler

Güncel Haberleri

Marmara Denizi'nde 5 bin metrekare boyutunda dev hayalet ağı çıkarıldı

Maltepe açıklarında deniz ekolojisine zarar veren 5 bin metrekare boyutundaki dev hayalet ağı, ekiplerin 2 günlük çalışmaları sonucu yaklaşık 30 metre derinlikten su yüzeyine çıkarıldı. Deniz tabanındaki biyoçeşitliliği tehdit eden 5 bin metrekare boyutundaki dev hayalet ağı, havadan görüntülendi.

Ömerli Barajındaki balık popülasyonu kaçak avlanma tehlikesiyle karşı karşıya

Ömerli Barajında avcıların kaçak şekilde balık avlaması barajdaki balık popülasyonuna zarar veriyor. Zıpkınla, ağ ile veya elektroşok ile balıkların öldürülerek avlanması ortaya görenleri üzen görüntülerin çıkmasına neden oluyor. Karaya vuran ve çeşitli yaralanma izleri bulunan ölü balıklar aynı zamanda kötü kokuya da neden oluyor.

Silivri Belediyesi kendi elektriğini üretecek

Selimpaşa Kapalı Pazar Yeri, Etkinlik Alanı ve Güneş Enerji Sistemi Projesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Üretici pazarı ve sosyal eğlence yeri olmasının yanı sıra tesisin çatısına kurulacak güneş panelleriyle ilgili bilgi veren Başkan Volkan Yılmaz, “Belediyemizin tüm binalarındaki elektriğin ?’e yakın bir kısmını kendisi üretecek.” dedi.

Gökhan Daşgın: Hukuki süreç başlatılmıştır

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın, yüksek miktarda gayrimenkul aldığı iddialarına cevap verdi.

İstanbul Havalimanı'ndan ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

Hacı adayları, İstanbul Havalimanı'ndan kutsal topraklara dualarla uğurlanırken gözyaşlarını tutamadı.

Güzel Sanatlar Akademisi’nde Gurur Günü

Silivri Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi Eğitim Programlarına katılan ilk kursiyerler sertifikalarını aldı. Bağlama, tiyatro, yaratıcı drama, piyano ve şan eğitimlerini başarıyla tamamlayan 120 öğrenci büyük sevinç yaşarken, törene katılan aileler gurur duyduklarını belirtti. Başkan Volkan Yılmaz, “Silivri’de sanat var demeye devam edeceğiz.” mesajı verdi.

Pandemi sonrası ilk hacı adayları Üsküdar'da düzenlenen törenle uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen 2022 yılının İstanbul'daki ilk hac kafilesi yola çıktı. Uzun yıllar kutsal topraklara gitmek için bekleyen hacı adayları gözyaşlarına hakim olamadı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Hac, sayısız hikmetleri ve güzellikleri içinde bulunduran mübarek bir yolculuk, kutlu bir ibadet, büyük bir arınma mevsimi, tövbe ve dua zamanı, rahmet ve marifet iklimidir' dedi.

İSKİ'de görev değişimi

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürü Raif Mermutlu'nun, 8 Ağustos 2022 tarihi itibariyle emeklilik nedeniyle İSKİ'den ayrılacağı belirtildi. Mermutlu'nun yerine genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Şafak Başa'nın vekaleten görevlendirildiği kaydedildi.

Dünyaca ünlü şarkıcı Türkiye'ye geliyor

KOCAELİ (İHA) – 'Bilionera' isimli şarkısıyla 170 milyon izlenmeyi gören, Dünyaca ünlü şarkıcı Otilia, hayranları ile Türkiye'de buluşacak. Otilia sosyal medya hesabından da hayranları için Türkçe mesaj yayımladı.

Bugün hava nasıl olacak? 6 Haziran yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı doğu kesimlerde mevsim normallerinin üstünde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. İstanbul'da ise öğleden sonra il geneli ile gece saatlerinde çok gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Seçim heyecanını Gülan Ailesiyle paylaştı

Ortaköy’de yapılan muhtarlık seçiminden zaferle çıkan Ramazan Yaman heyecanını, ani vefatıyla Ortaköy’ü yasa boğan eski Muhtar Ferhan Gülan’ın eşi ile paylaştı.

Ortaköy'e ‘Yaman’ muhtar

Ortaköy mahallesi sakinleri, Ferhan Gülan'ın ani bir kalp krizi sonucunda hayatını kaybetmesiyle boşalan Ortaköy Muhtarlığı için sandığa gitti. En yakın rakibine 113 oy fark atan Ramazan Yaman, Ortaköy’ün yeni muhtarı seçildi.

İstanbul'da '81 İlde 81 Milyar Adım' çevre yürüyüşü

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 'Türkiye Çevre Haftası' etkinlikleri çerçevesinde İstanbul'da gerçekleştirilen '81 İlde 81 Milyar Adım çevre yürüyüşü etkinliğine katıldı. Vali Yerlikaya, 'Dünya Çevre Günü'nde Türkiye'de bir ilk yaparak 81 ilde aynı anda, '81 Milyar Adım' atıyoruz dedi.

Tabuttan çıkıp 5 bin kişiyi coşturdu

Daha önce sahneye vinçle indiği için gündem olan ünlü sanatçı Mehmet Çevik, bu sefer de sahnede tabuttan çıkarak binlerce hayranını şaşırtıp söylediği şarkılarla coşturdu.

İstanbul'da seçim heyecanı

İstanbul'da çeşitli nedenlerle boşalan 9 mahallenin muhtarlığı için ara seçim yapıldı. Fatih'te erken saatlerde okula gelen 9 bin 800 seçmen kurulan 31 sandıkta oy kullanacak.

Bakan Koca’dan Maymun Çiçeği hastalığıyla ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da Maymun Çiçeği hastası olma şüphesi taşıyan 4 kişinin test sonuçlarını negatif çıktığını açıkladı.

Edirne'de 9/8'lik şov

Edirne'de bu yıl ilki gerçekleştirilen '9/8'lik Festival'de' vatandaşlar oyun havaları eşliğinde doyasıya eğlenerek renkli görüntüler oluşturdu.

Ortaköy muhtarını seçiyor

Ferhan Gülan'ın ani bir kalp krizi sonucunda hayatını kaybetmesiyle boşalan Ortaköy Muhtarlığı için 5 Haziran 2022 Pazar günü sandık başına gidiliyor.

Tarih ve Kültür Mübadele Evi’nde yaşatılacak

İstanbul Valiliği ve Silivri Belediyesi işbirliğinde yapımına başlanan Mübadele Evi Projesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Başkan Yılmaz, “Mübadele evimiz bir müze gibi, göç yolunda yaşanan olayları, kişisel hikâyeleri, o döneme ait eşya ve hatıraları simgeleyen sergilere ev sahipliği yaparak gelecek nesillere taşıyacak.” dedi.

Toplam 18795 haber.