Güncel

Silivri Gündemi ile ilgili haberler

Güncel Haberleri

Anadolu’dan Haber Merkezimize ziyaret

Özel Silivri Anadolu Hastanesi Halkla İlişkiler Departman Sorumluları Erden Yetim,Filiz Öktem,Didem Üzgün haber merkezimizi ziyaret etti.

Selimpaşa Halk toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Mahalle Konseyi Halk Toplantıları kapsamında Selimpaşa’da mahalle sakinleriyle bir araya geldi. İlçe genelinde yapılan çalışmalar hakkında genel bir bilgi veren Işıklar, ardından Selimpaşa’da yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlattı.

Balcı,kafaları karıştırdı

Bağışçı Mehmet Balcı tarafından Silivri’nin Kültürevi hasretinin sona erecek olması sevinç yaratmıştı. Ancak, Balcı’nın 2008 yılında başlayarak tamamlamadığı bir camii ve temel kazısını yaparak vazgeçtiği üniversite inşaatı kafaları karıştırdı.

Aleviler Aşure gününde buluştu

Alevi Kültür Dernekleri Silivri Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen 'Aşure Günü' yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Başkan ve Ekibi Kurultay için Ankara'daydı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ekip arkadaşlarıyla birlikte CHP’nin 15. Olağanüstü Kurultayı’na katılarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek verdi.

Ağaç kesim konusu Bakanlıkta

Ak Parti Silivri Belediyesi Meclis Gurubu, eski beyaz saray düğün salonunun boş alanında bulunan ağaçların kesilmesi konusunu, Devletin ilgili diğer üst birimlerine aktararak, yanlış bir uygulama olup olmadığının araştırılmasını talep etti.

İsa'ya da yaranamadık, Musa'ya da...

Silivri Çevre Derneği Başkanlığının yaymlamış olduğu basın bildirisidir.

Cuma Namazı sonrası Aşure Dağıttılar

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Muharrem ayı nedeniyle ilçe genelinde toplam 10.000 aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

Işıklar Halk Toplantılarına devam ediyor

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın tüm mahallelerde gerçekleştireceği halk toplantısının ikincisi Ortaköy Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Başkan Işıklar bölgeye yapılması düşünülen Kapalı Pazar Yeri, Düğün Salonu ve meydan düzenlemesi çalışmalarını mahalle sakinleriyle paylaştı.

Turgut Reis İlköğretim Okulu Aile Birliği Yönetimi Işıklar'ı ziyaret etti

Silivri Turgut Reis İlköğretim Okulu Aile Birliği Yönetimi, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı makamında ziyaret ederek okula yaptığı hizmetler için teşekkür etti.

Karakaş’tan Muharrem Ayı Mesajı

İslam dininin kutsiyet taşıyan günlerinden biri olan, Hicri Yılın ilk ayı, Muharrem Ayına ulaşmış bulunmaktayız

Huzur Toplantısı yapıldı

Her yıl Aralık ayında yapılan huzur toplantısı Ünsal Düğün Salonu’nda gerçekleşti…

Ağaçlar ömrünü doldurmuş…

Silivri Belediye Başkanlığı. Çevre Derneği’nin “Silivri sahilinde ağaç katliamı” açıklamasına “İnşaat çalışmalarının yapılacağı alana denk gelen toplam 7 adet Akasya ve Akçaağaç gerek inşaat sahasında bulunmaları gerekse ekonomik ömrünü doldurmuş, niteliği ve formunu kaybetmiş olmaları nedeniyle, yaşlı ve büyük olmalarından dolayı da nakli mümkün olmadığından kesimi uygun görülmüştür.” yanıtını verdi.

Silivri Sahilinde Ağaç Katliamı

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan Silivri Belediyesine ait, eski Beyaz Saray Çay Bahçesinin bulunduğu alandaki yedi ağacın kesildiğini belirterek;"Bu ağaçların altı tanesi gerçekten çok büyük boyutlarda korunması gereken yaşlı ağaçlar. Bu ağaçların kesilmiş olması gerçek bir katliamdır. Yeşil alan fakiri Silivride, kesilen her ağaç Silivrililere karşı işlenmiş bir suçtur." dedi.

Silivri Kale Park Projesi Hazır

Silivri Kale Park Sepetçiler Kasrı’na dönüşüyor.

Pazar günü Elektrik kesintisi olacak

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş’den yapılan açıklamaya göre, ilgili işletme müdürlüklerince yürütülecek çalışmalar kapsamında;

Akparti Çevre Komisyon Başkanlığı basın açıklaması

İstanbul Büyük Şehir Metropolitan 1/100.000 planlarında yer alan ve İlçemizde yapılması planlanan havaalanı gibi projelerin direkt olarak Silivri’lilerin yaşamını etkilemesi sebebi ile kamuoyunda tartışılması kadar güzel bir şey yoktur. Bahse konu olan bu tartışmalar olumlu yönde olmak kaydı ile en azından demokrasi geleneğimizin yerel de bile, yavaşta olsa geliştiğinin göstergesidir.

İntihar Son anda önlendi

Bugün Saat 15.00 sıralarında intihar etmek için Silivri Adliye Binasından çatısına çıkan H.G (31) isimli şahıs korkulu anların yaşanmasına neden oldu.

Silivri'de uyuşturucu baskını 155 kilo saf Eroin yakalandı

Zehir tacirlerine kuryelik yapan İstanbul Jandarma İstihbarat’ta görevli Uzman Çavuş Çetin D’nin çeteden çaldığı eroin evinde bulundu..

Toplam 18838 haber.