Politika

Silivri siyasi parti ve siyaset haberleri

Politika Haberleri

Bakan Soylu, Şehit Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici’nin cenazesine katıldı

Şanlıurfa’da ’dur’ ihtarına uymayarak kaçan otomobildeki şüphelinin açtığı ateş sonucunda şehit olan Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı.

Eski CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Bilecik Merkez İlçe Başkanı Metin Özbekar, partisinden istifa etti.

Bakan Karaismailoğlu: “Karla mücadeledeki çalışmalarımız olağanüstü bir halde devam ediyor”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu karla mücadele çalışmalarına ilişkin İstanbul Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, “Bütün ekiplerimizle karla mücadeledeki çalışmalarımız olağanüstü bir halde devam ediyor. İnşallah herhangi bir sıkıntıyı yaşatmamak için özverili bir çalışma var. Vatandaşlarımıza bir sıkıntı yaşatmadan bu süreci atlatmanın çabası içindeyiz” dedi.

Türkiye ve Kamboçya arasında ekonomik işbirliği toplantısı yapıldı

Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON), Kamboçya Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve Kamboçya Ticaret Odası’nın katılımıyla Ankara’da ekonomik işbirliği toplantısı yapıldı.

Kabaktepe’den kar yağışı öncesi uyarı: “Yemek sözü, tatil planı olanların ihmaline karşı belediyelerimiz teyakkuzda olsun”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’da yoğun kar yağışı uyarısı üzerine AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Partili İlçe Belediyelerine ve teşkilata seslendi. Geçtiğimiz aylarda CHP’li İBB’nin ihmalleri nedeniyle İstanbul’da yaşanan kaosu hatırlatan Kabaktepe, “Geçtiğimiz kar yağışında olduğu gibi İstanbul Teşkilatımızı kenetlenmeye, vatandaşlarımıza destek olmaya davet ediyorum. AK Partili 25 ilçe belediye başkanımızı, hiçbir ayrım ve sorumluluk taksimi yapmadan bütün yolların açık tutulması için canla başla çalışmaya ve sorumluluk almaya çağırıyorum. İBB yetkililerini de uyarıyorum; önceden yemek sözümüz vardı, tatil planlarımız yapılmıştı gibi bahanelerle 16 milyon İstanbulluyu ihmal etmeyin” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan 36 yıllık çalışma arkadaşına kutlama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle TBMM’de grup toplantısı sonrasında makam odasında 36 yıllık çalışma arkadaşı olan Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü’nün Kadınlar Günü’nü kutladı.

Bağcılar’da 4 dilde “Savaşa Dur De” çağrısı

Bağcılar Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde üzerinde Türkçe, İngilizce, Rusça ve Ukraynaca “Kadınlar ve çocuklar ölmesin. Savaşa dur de” yazılı not bulunan sardunya çiçeği dağıttı. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısının son bulmasını isteyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bu savaşın dünya üzerindeki son zulüm olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kabaktepe: “CHP’li İBB’nin işten attığı binlerce kadın 8 Mart’a işsiz girdi”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Kadınların eşit ve adil bir şekilde temsilinde AK Parti döneminde adeta devrim yaşandı. Yaklaşık 3 yıldır görevde olan CHP’li İBB yönetimi ise binlerce kadın çalışanı işten attı. 8 Mart vesilesiyle İBB’ye sesleniyorum; Lütfen ‘Engelci İBB’ olarak işten çıkardığınız binlerce kadınımızın haklarını verin, kazandıkları davanın gereğini yapın, yeniden işlerine kavuşmalarına da engel olmaktan vazgeçin” dedi.

SANKON’dan Rusya-Ukrayna’ya masa çağrısı

Sanayiciler İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) genel merkezinden Rusya-Ukrayna Savaşı’na dair açıklama geldi.

Ticaret Bakanı ve Arnavutluk Ekonomi ve Maliye Bakanı Kapıkule’de bir araya geldi

Bir dizi ziyaret için Edirne’ye gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Arnavutluk Ekonomi ve Maliye Bakanı Delina İbrahimaj ile birlikte Kapıkule Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

Ayvalık’ta CHP’den ihraç edilen 3 isim ilk kez konuştu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesiyken, Yüksek Disiplin Kurulu tarafından ihraç edilen ve Ayvalık CHP’de yapılan bir toplantıda alınan grup kararı dışında ret oyu kullandıkları için toplantı yaptıkları salonun kapılarının üstlerine kilitlendiği iddialarıyla gündeme gelen üç isim, düzenledikleri basın toplantısıyla alınan ihraç kararı hakkında ilk kez konuştu.

Vefa İbrahim Aracı: "Kırım Tatarlarını bu savaşta taraf yapmasınlar"

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin açıklamalarda bulunan Kırım Tatar Dernekleri Federasyonu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, "Cumhurbaşkanımız bu konuda bence çok iyi bir politika izliyor. Bu konuda kendilerini kesinlikle destekliyoruz. İstediğimiz şudur ki, Kırım Tatarlarını bu savaşta taraf yapmasınlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının ele alındığı görüşmede, Türkiye-Rusya ilişkilerinin değerlendirildiği belirtildi. Görüşmede, Ukrayna sorununun bir an evvel barışçıl yöntemlerle çözümü konusunda her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını ifade eden Erdoğan Putin’e, “Hep birlikte barışın yolunu açalım” ifadelerini kullandı.

TDP Genel Başkanı Sarıgül: "Ukrayna; Rusya ve ABD’nin kıskacından kurtarılmalıdır"

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıgül, çatışmaların derhal durması ve Ukrayna’nın Rusya ile Amerika Birleşik Devletleri’nin kıskacından kurtarılması gerektiğini ifade etti.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: “Türkiye kriz ortamında her iki tarafla da rahat konuşabilen yegane ülkedir”

Ortak Akıl Platformu Liderler Buluşması programında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye kriz ortamında her iki tarafla da rahat konuşabilen ve bölgeye ilişkin barış perspektifine sahip olan neredeyse yegane ülkedir. Bu bölgede savaş, gerilim, çatışma istemiyoruz. Ülkelerin farklılıkları olabilir ama bu farklılıkları müzakereyle, konuşarak, masada diplomasiyle çözebilecek bir imkana sahip olduğumuza inanıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile telefonda görüştü.

Ukraynalı müzakereci David Arakhamiya, "Rusya ve Ukrayna Pazartesi günü düşmanlıkların sona erdirilmesiyle ilgili üçüncü tur müzakereleri gerçekleştirecek" dedi.

Ukraynalı müzakereci David Arakhamiya, "Rusya ve Ukrayna Pazartesi günü düşmanlıkların sona erdirilmesiyle ilgili üçüncü tur müzakereleri gerçekleştirecek" dedi.

Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Vahdettin Köşkü’nde toplandı

Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Vahdettin Köşkü’nde toplandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Toplam 5033 haber.