Politika

Silivri siyasi parti ve siyaset haberleri

Politika Haberleri

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: “Mültecilerin ülkelerine gönderilmesi gerektiğine inanıyorum”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Suriyeli mültecilerin ülkelerine gönderilmesi gerektiğine inanıyorum. Biz ırkçı değiliz. Irkçılığa karşıyız. İktidara geldiğimizde Ortadoğu barış birliğini kuracağız. Orta Doğuya da barış getireceğiz' dedi.

Aksu ‘İftira ve yalan siyaseti gittikçe derinlik kazanmaktadır’

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu “Türkiye’nin gelişmesinden, güçlenmesinden, demokratik kazanımlarından, uluslararası alandaki etkinliğinden rahatsızlık duyan güçler yalan ve iftira siyasetine devam etmektedir. Milletimiz bugün iki ayrı siyaset tarzıyla karşı karşıyadır. Bir yanda cumhur ittifakı eser ve hizmet siyaseti ile Türkiye’yi küresel güç yapma mücadelesine devam ederken; diğer yanda CHP, İP ve 6+1 masa bileşenlerinin iftira ve yalan siyaseti gittikçe derinlik kazanmaktadır” dedi.

'Gelin, hukuksuzluğa karşı birlik olalım'

CHP Silivri İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, İl Başkanları Canan Kaftancıoğlu'na yönelik kararı tanımadıkları ifade ederek, hukuksuzluğa dur demek ve birlik olmak için Maltepe mitingine çağrıda bulundu.

Bakan Soylu, göç ve uyuşturucu konularıyla ilgili 81 ilin valisiyle görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 81 ilin valisiyle videokonferans toplantısında bir araya geldi. Toplantıda göç ve metamfetamin uyuşturucu madde ticaretinin önlenmesine yönelik konular ele alındı.

Esen’den 19 Mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

MHP İlçe Başkanı Yalçın’dan 19 Mayıs mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Ata’mızın “Bütün ümidim gençliktir.” sözünden yola çıkarak ülkemizi 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine ulaştıracak olan gençlerimiz olduğuna inanıyorum” dedi.

Yılmaz’dan Devlet Bahçeli’ye ziyaret

Ankara'da bulunan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den flaş açıklama

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezanın tartışıldığı bir dönemde flaş bir açıklamada bulundu. Kabaktepe, 'Canan hanım, sosyal medyadan kendisine yapılan hakaretlerden dolayı 40'ın üzerinde dava açmış. Kendinize yapılan en ufak hakarete bile dava açıyorsunuz. Bir insanın kendisine, annesine, bu toplumun ahlakıyla bağdaşmayacak bir üslupla üstelik bir kadın olarak en ağır hakaretleri, küfürleri edeceksiniz. Sonra bundan dolayı ceza alınca ortalığı ayağa kaldıracaksınız ama size sosyal medyadan en ufak bir hakaret edildiğinde hem ceza hem de tazminat davası açacaksınız' dedi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: '15 bin sığınmacının vatandaşlığının iptal edildiği haberleri uydurma'

Sığınmacılara yönelik toplu vatandaşlık iptaliyle alakalı gündemde yer alan haberlerin gerçek dışı olduğunu belirten İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, '15 bin sığınmacının vatandaşlığının iptal edildiği haberleri de uydurma' dedi.

Esen ‘Kaftancıoğlu yalnız değildir’

CHP Silivri İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hapis cezasının onanması kararına tepki gösterilerek 'İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir' ifadelerine yer verildi.

Yargıtay, Kaftancıoğlu’nun aldığı 3 cezayı onadı 2 cezayı bozdu

Yargıtay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı.

TDP Genel Başkanı Sarıgül: 'Toplumsal barış için af'

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye gündemine dair basın açıklaması düzenledi. Sarıgül, toplumsal barış için af çağrısını tekrarladı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: 'Türkiye'ye yeni bir anayasa gereklidir'

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'ye yeni bir anayasanın gerekli olduğunu belirterek, 'İçerikten bağımsız olarak tamamen, halkın serbest oylarıyla seçilmiş parlamentonun bir anayasa yapması gerekiyor. Türkiye bunu hak ediyor şu andaki anayasa ne kadar değişiklikler yapılmış olsa da askeri dönemde yapılmış bir anayasa' dedi.

Bozoğlu ‘Anneler gününü kutluyorum’

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, 8 Mayıs Anneler gününde kutlama mesajı yayınladı.

Kayakoparan ‘Anneler Günü Kutlu Olsun’

DYP İstanbul il teşkilat başkanı ve Silivri ilçe başkanı Fatma Kayakoparan , Anneler günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Kayakoparan, mesajında ‘Bize sarıldığın zaman tüm dertlerimizi yok edensin. Sen ey aziz kadın, sevgili annemiz “Anneler Günü’n kutlu olsun’ dedi.

BBP İlçe Başkanı Aksu’dan 'Anneler Günü' mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Ramiz Aksu, "Anneler Günü, ülkemizde sıklıkla yaşanan ve hepimizin utanç kaynağı olan kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık için farkındalık sağlayan ve bu ayıpla mücadele etmenin önemini herkese, hepimize hatırlatan vesileler olmalı" dedi.

Esen ‘Annelerimizin anneler günü kutlu olsun’

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker ESEN, Anneler günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Esen, mesajında ‘Başta ülkemizin ve cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gibi bir evladı yetiştiren Zübeyde Annemiz, istiklal uğruna can veren kahraman şehitlerimizin anneleri, vatan uğruna kanından kan veren fedakâr gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun ’dedi

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: 'Bütün Türkiye'ye af çağrımızı tekrarlıyoruz'

Ümraniye Ceza İnfaz Kurumu önüne gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, tüm siyasi partilere seslenerek genel af çağrısında bulundu. Sarıgül, Bütün Türkiye'ye, bütün siyasi partilere af çağrımızı tekrarlıyoruz dedi.

Yiğit Başkandan Arkaz ailesine taziye ziyareti

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, geçtiğimiz gün babasını kaybeden MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz’ı ziyaret ederek taziyede bulundu.

Toplam 5033 haber.