Politika

Silivri siyasi parti ve siyaset haberleri

Politika Haberleri

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: 'Piyonları bugüne kadar muhatap almadık, bundan sonra da muhatap almayacağız'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın ortaya attığı iddialara yönelik konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, 'İddiasını müddei ispatla mükelleftir. Hakimler, savcılar yerlerindedir. Yalanları ve provokasyonları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelleyeceğiz ve çözeceğiz. Piyonları bugüne kadar muhatap almadık. Bundan sonra da muhatap almayacağız. Türkiye, bu piyonların sahiplerine bugüne kadar dirayetli politikalarıyla cevap vermiştir. Bundan sonra da verecektir' dedi.

Bakan Nebati'den Bakan Soylu'ya ziyaret

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çatalca'da vatandaşlara hitap etti

Çatalca Belediyesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bu yaz karayollarıyla birlikte burada ciddi bir asfaltlama çalışması yapılacak. Çukur, çamur Çatalca'da olmayacak. Çatalca'yı daha güzel bir hale getireceğiz' dedi.

TBMM Başkanı Şentop: 'Göç küresel bir sorun ve biz bunun başlangıç aşamalarındayız'

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Mustafa Şentop, Büyük Rumeli Ailesi Bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, 'Göç dediğimiz şey, bir ülkenin veya bu göçe kaynak olan ülkelerin komşusu olan ülkelerin değil, göç küresel bir sorun ve biz bunun başlangıç aşamalarındayız' dedi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül İstanbul'da partililerle bayramlaştı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül partililerle bayramlaştı. Mustafa Sarıgül, 'Bütün Türkiye'de affedeceğiz, kucaklayacağız ve barışacağız. Bütün Türkiye'yi de bu barışla büyüteceğiz' dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli Alparslan Türkeş'in anıt mezarını ziyareti sonrası açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, '6'lı bir masa bir hikaye, sonu nasıl bitecek onu bilemiyoruz. 6'lı masadan öyle bir sonuç alınacağına inanmıyorum' dedi.

BBP İlçe Başkanı Ramiz Aksu'dan bayram mesajı

Büyük Birlik Partisi Silivri İlçe Başkanı Ramiz Aksu, "Bayramlarımızın toplumsal barışı ve huzuru tesis etmenin en büyük fırsatı olduğu asla unutulmamalıdır" dedi.

Bek ‘Hayırlı Bayramlar’

İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı A. Refik Bek, Ramazan Bayramı sebebiyle kutlama mesajı yayınladı. Bek, mesajında ‘Silivrili vatandaşlarımızın ve İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, huzur, barış ve mutluluk dolu nice Ramazanlara bizleri ulaştırmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum’ dedi.

Yalçın’dan Ramazan bayramı mesajı

MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, Ramazan Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Son 20 yılda asgari ücreti 23 kat arttırdık'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk ekonomisinin ciddi sınamalardan geçtiğini belirterek, Bu süreçte bir yandan istihdam alanlarını genişlettik bir yandan ücretleri artırdık. Son 20 yılda asgari ücreti rakam olarak 23 kat artırdık dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'ye tepki, 'Hesabını soracağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bunların tek derdi, 15 Temmuz'un faili FETÖ'cüleri yeniden devlete doldurmak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "PKK'yı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediyeye doldurmanın gayreti içerisinde ve dolduruyor. Bunların da hesabını soracağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türk yargısının vermiş olduğu karara herkes saygı duymak mecburiyetinde'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gezi parkı davasında verilen karara ilişkin olarak, Türk yargısının vermiş olduğu bu karara yerlisi yabancısı herkes saygı duymak mecburiyetinde. Başka ülkelerin hukuku var bizim ülkemizin hukuku yok mu. Şu anda bu hukuk çalışmaya başlamıştır dedi.

Yazıcı, ziyaretlerini sürdürüyor

AK Parti İBB ve Silivri Belediyesi Meclis üyesi Celalettin Yazıcı, ramazan ayı boyunca Selimpaşa’daki ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ayasofya-i Kebir Camii'ni aslına rücu ettirerek milletimiz üzerinde oynanan kirli oyunu tümüyle bozduk'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Tek parti devrinden 28 Şubat'a kadar her dönemde milletimizle hesaplaşmak isteyenlerin ilk göz diktikleri yerlerden biri Kur'an öğreten müesseseler olmuştur. Bu sancılı dönemin son emarelerinden olan Ayasofya-i Kebir Camii'ni de aslına rücu ettirerek, hamd olsun milletimiz üzerinde oynanan kirli oyunu tümüyle bozduk' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu adam Türkiye'nin Soros'uydu. Bu adam gezi olaylarının perde arkasıydı, koordinatörüydü'

İSTANBUL (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi davasına ilişkin mahkemenin verdiği karara ilişkin, En son malum bir zatla ilgili verilen karar bazı çevreleri çok rahatsız etti. Peki kimdi bu adam? Bu adam Türkiye'nin Soros'uydu. Bu adam gezi olaylarının perde arkasıydı, koordinatörüydü. Yargımız onunla ilgili nihai kararını verdi. Bu kararda belirli çevreleri ki, malum çevrelerdir rahatsız etti. Kusura bakmasınlar bu ülkede hukuk, yargı var. dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül'den cezaevi önünde af çağrısı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde af çağrısında bulundu. Sarıgül, 'Devletimize karşı işlenen suçlar, özellikle esrar ve uyuşturucu baronları, kadınlara ve çocuklara karşı işlenen suçların dışındaki binlerce anne ve baba toplumsal barış, kardeşlik hukukunu bekliyor' dedi.

Esen ‘İslam aleminin Kadir Gecesi'ni kutluyorum’

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Kadir gecesi münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Esen, mesajında ‘vicdanlardaki merhametin çoğalmasını diliyor, coğrafyamızdaki acıların bir an önce son bulmasını umarak, tüm İslam aleminin Kadir Gecesi'ni kutluyorum’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dini azınlık temsilcileri ile iftar yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dini azınlık temsilcileri ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde iftar yaptı.

Esen: Açılan dava ve verilen tutuklama kararı hukuksuz

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Gezi Parkı karar duruşmasına ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Toplam 5033 haber.