Politika

Silivri siyasi parti ve siyaset haberleri

Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: '1982 Anayasası ile ilgili en detaylı, en köklü değişiklikleri de biz yaptık'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasalar her ne kadar maddelerden oluşsa da her birinin aynı zamanda bir ruhu vardır. Mevcut anayasamız maalesef ruhunu darbecilerin üflediği bir anayasa metnidir. Süngü tehdidi altında yazılan ve millete dayatılan bu anayasa, son 40 senede birçok kez değiştirilmiş, pek çok defa revizyona uğramıştır. 1982 Anayasası ile ilgili en detaylı, en köklü değişiklikleri de biz yaptık' dedi.

6 muhalefet partisinden ortak açıklama: “Liyakat sahibi bir aday belirleyeceğiz”

Demokrat Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen toplantısı sonrası 6 muhalefet partisi genel başkanın ortak açıklamasında ''Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda liderler olarak birçok kez vurguladığımız gibi uzlaşmacı, özgürlükçü, demokratik değerleri içselleştirmiş, milletimizin tamamını kucaklayan, siyasi ahlak ilkelerini benimseyen, liyakat sahibi bir aday belirleyeceğiz' ifadeleri kullanıldı.

Fuat Oktay'dan HDP'ye sert sözler: 'Sözde Ermeni soykırımı tanınsın diye teklif veriyorlar'

Yozgat Konfederasyonu tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'HDP'yi görüyorsunuz; sözde Ermeni soykırımı tanınsın diye milletin meclisinde millete hakaret edercesine teklif veriyorlar. TBMM çatısı altında, millete iftira atmak, fikir terörüdür. Milletin meclisinde, tarihimize kara çalmak; Türkiye ile Ermenistan arasında başlayan normalleşme sürecinin temeline dinamit koymaktır' dedi.

HÖH Genel Başkanı Karadayı'dan soydaşlara çağrı: 'Bayramdan sonra seçim hazırlıklarına başlayın'

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Trakya Temsilciliği tarafından Çorlu'da düzenlenen iftar yemeği programına katılan HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı, salonu dolduranlara bir bölümünü Bulgarca olarak gerçekleştirdiği konuşmada bayramdan sonra seçim hazırlıklarına başlamaları çağrısında bulundu.

AK Kadınların Ramazan mesaisi

Silivri’de AK Parti kadroları ramazan ayında faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Her gün hazırladıkları yemeklerle onlarca aileye iftarda konuk olan AK Parti kadroları, teravih namazlarının ardından da vatandaşlarla bir araya gelerek, çay içip sohbet etme geleneğini sürdürüyor.

Devletin zirvesi Anıtkabir'de

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102'nci yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Bakan Soylu: 'Az uyuyoruz, çok çalışıyoruz, ülkemizde huzur her geçen gün daha fazla artmaktadır'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Az uyuyoruz çok çalışıyoruz. Allah'a niyaz ediyoruz diyoruz ki, Allah'ım bizim geldiğimiz yerleri bize unutturma bizim o insanlarla muhabbetimizi unutturma bizi onlara mahcup etme ve onların yarınlarını, çocuklarının yarınlarını daha emin daha güzel eyleyebilecek fırsatları bize nasip et. Hiç merak etmeyin. Ülkemizde huzur her geçen gün daha fazla artmaktadır' dedi.

Bakan Dönmez: 'Karadeniz gazını 2023'e yetiştirmek için çalışıyoruz'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazını 2023'e yetiştirmek için ekiplerin büyük bir gayretle sahada çalıştıklarını belirterek, 'Yavuz'un göreve başlamasıyla böylece 3 gemimiz de aynı anda Karadeniz'de çalışmaya başladı dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Öğrenci burslarını ve kredilerini mayıs ayı için 25'inde hesaplara yatıracağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Öğrencilerimizin burs ve kredilerini her ay bu ödemeleri ayın 6'sı ile 10'u arasında yatırıyorduk. Kredi ve burs ödemelerini mayıs ayı için 25'inden itibaren yatıracağız' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı kabul etti.

Bakan Kurum: 'Hedefimiz milletimizi ve devletimizi en yüksek noktaya taşımaktır'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam'da hemşehrileri ile iftar yemeğinde buluştu.

Fatih Erbakan, emeklilerin bayram ikramiyelerine zam yapılmamasını eleştirdi

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, emeklilerin bayram ikramiyelerine zam yapılmamasını eleştirdi.

Fatih Erbakan'dan 'kuponla ekmek' tepkisi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 'AK Partili belediyeler vatandaşa indirimli ekmek alsınlar diye özel kupon bastırıp dağıtıyor. Milyonlarca vatandaş bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirildi' dedi.

Başkan Sarıgül: '60 günde 30 bin üye kaydı olmazsa genel başkanlığı bırakırım'

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, genel merkez yöneticileri ve parti üyeleriyle iftarda bir araya geldi. İftarda konuşan Başkan Sarıgül, '60 günde 30 bin üye kaydı olmazsa genel başkanlığı bırakırım' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Turgut Özal' paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Turgut Özal'ın vefatının 29. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu: '(AFAD eğitimleri) Yoğun bir çalışmayla 56 milyon 600 bin kişiye ulaşarak geçen seneyi kapattık'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Geçen yıl afet eğitim yılıydı. Bir önceki yıl afetlere hazırlık yılıydı. Geçen yıl afet eğitim yılı kapsamında 51 milyon kişiye ulaşma hedefimiz vardı. Kimine internet üzerinden kimine yüz yüze eğitimlerle Covid-19 salgınına rağmen yoğun bir çalışmayla 56 milyon 600 bin kişiye ulaşarak geçen seneyi kapattık" dedi. Ankara’da düzenlenen AFAD Akreditasyon Sertifika Teslim Törenine Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi ekipleri Zabıta Müdürü Uğur Tozlu ve SAK ekipleri de katılım gösterdi.

Sağlık Bakanı Koca: 'Salgın hastalık sonrası toparlanmaya çalışıyoruz'

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının pandemide yıprandığını belirterek Salgın hastalık sonrası toparlanmaya çalışıyoruz. İki cihan harbi arasında ordular, dinlenmek ve yeniden hazırlanmak için 20 yıl beklediler. Salgın dönemi de sağlık çalışanlarımız üzerinde benzer bir yıpranmaya sebep oldu. Şimdi Allah'ın izniyle bu yıpranmayı aşıyoruz dedi.

MHP İstanbul il teşkilatı iftarda buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Teşkilatı’nın düzenlediği iftar yemeği yoğun il gördü. MHP İl Yönetimi ve Silivri İlçe Teşkilatı iftarlarını yüzlerce vatandaş ve partiliyle birlikte açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmetçiğe iftar sürprizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi ile birlikte Mehmetçiğe sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, iftarı terörle mücadele operasyonlarında önemli başarılar sağlayan Yüksekova'daki 3. Piyade Tümen Komutanlığı'nda yaptı.

Toplam 5033 haber.