Politika

Silivri siyasi parti ve siyaset haberleri

Politika Haberleri

CHP lideri Kılıçdaroğlu, oto sanayi çalışanları ile iftar yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi'nde çalışan işçilerle iftarda bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ek istihdama destek açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İşbaşı Eğitim Programı kapsamında mevcut çalışanlarının üzerine ilave istihdam taahhüt eden firmaların işe alacakları her işçinin 3 veya 6 ay boyunca tüm ücretleri ile sosyal destek primlerini Çalışma Bakanlığımız karşılayacak' dedi.

BBP lideri Destici: 'Pandemi ile dünyada gıda fiyatları görülmemiş bir şekilde yükseldi'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 'Pandemi ile dünyada gıda fiyatları görülmemiş bir şekilde yükseldi. Bizim ülkemizde bundan nasibini aldı. Bunların yükselmesinde temel sebep ne diye baktığımızda temel girdi maliyetlerinin artması diyebiliriz' dedi.

Bakan Karaismailoğlu: 'Pandemi döneminde PTT'miz, devletimizin vatandaşına uzattığı eli oldu'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'Özellikle pandemi döneminde hizmetlerini yüksek görev sorumluluğu ile gece gündüz demeden sürdüren PTT'miz, adeta devletimizin vatandaşına uzattığı eli oldu' dedi.

TDP Lideri Sarıgül: 'Kader mahkumlarına bir şans verelim'

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Merkezi'nde parti meclis üyeleri ile buluşan TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 'Terör örgütü kurmak, yönetmek, terör suçları, uyuşturucu, cinsel saldırı ve istismar suçları, kadına karşı şiddet suçları hariç bir genel af çıkaralım. Kader mahkumlarına bir şans verelim' dedi.

Muhammed Tayyip Tellioğlu’na yeni görev

AK Parti Silivri Gençlik Kolları başkanı Muhammed Tayyip Tellioğlu, Muhammed Cem Çekerek başkanlığındaki il asil yönetiminde görev aldı.

Çorlu'da yüzlerce belediye işçisi grev için toplandı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaklaşık 500 civarında belediye işçisi aldıkları maaşı yetersiz bulduklarını gerekçe göstererek Belediye binasına grev kararı astı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu: 'Barışa, sevgiye, dostluğa ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğumuz bir aydayız'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Barışa, sevgiye, dostluğa ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğumuz bir aydayız' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Evlatlarımız yabancı kültürlerin etkisine giriyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Sosyal medya mecralarının da yaygınlaşmasıyla birlikte evlatlarımızın yabancı kültürlerin daha çok etkisine girdiğini görüyoruz. Öğretmene karşı en küçük saygısızlığa dahi müsamaha göstermeyen bir milletin çocuklarının da aynı değerlerle büyümesi, yetişmesi, davranması gerekir. Son günlerde şahit olduğumuz kimi müessif hadiseler millet olarak bu konuda daha fazla hassasiyet göstermemiz gerektiğini ortaya koyuyor' dedi.

TBMM Başkanı Şentop şehit aileleriyle iftarda bir araya geldi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, 'Ebediyen minnettar kalacağımız, vatan için toprağa düşmüş aziz şehitlerimizin aileleri olarak sizler, bu milletin baş tacısınız. Şühedamız adına, artık bu millete emanetsiniz' dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, işçilerin iftar sofrasına konuk oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da bir konut inşaatında çalışan işçilerin iftar sofrasına konuk oldu.

Prof. Dr. Aydal: 'Mayınların Ukrayna'dan sürüklenerek gelmesi imkansız'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, Türkiye'nin kıyılarında ortaya çıkan mayınlara ilişkin, 'Mayınlar sanki akıntı ile değil, bilinmez güçler tarafından bu bölgelere yerleştirilmiş gibi durmaktadır' dedi.

Savunma Sanayi Başkanı Demir: 'ATAK helikopterlerimizi yurt dışında ilk kez Filipinler'e teslim ediyoruz'

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, 'ATAK helikopterlerimizi yurt dışında ilk kez Filipinler'e teslim ediyoruz' dedi.

CHP’de görev değişikliği

Geçmiş dönem belediye Başkan Yardımcısı, İBB ve Silivri belediyesi meclis üyesi Bora Balcıoğlu, CHP’nin Silivri Belediye Meclisinde Grup Başkanvekili görevine getirildi.

Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: "3600 ek gösterge meselesinde çalışmamız son aşamasına geldi. Ümidimiz Mayıs ayında çalışmayı tamamlamak ve Meclise intikal ettirmek".

Ukrayna heyeti: 'Türkiye dahil birçok ülkeyi garantör olarak görmek istiyoruz'

Rusya ve Ukrayna heyetleri arasında Dolmabahçe'de gerçekleşen görüşmelerin ardından açıklama yapan Ukrayna heyeti, 'Ukrayna egemenliği ve bütünlüğünü sağlayacak bir anlaşma için uğraşıyoruz. Görüşmeleri 2 hafta içinde devam ettireceğiz. Türkiye dahil birçok ülkeyi garantör olarak görmek istiyoruz denildi.

Ukraynalı müzakereci Podolyak 'Bugün görüşme sonuçları Cumhurbaşkanları düzeyinde bir görüşme için yeterlidir'

Ukraynalı müzakereci Podolyak, bugün Dolmabahçe'de yapılan görüşmenin sonuçlarının Cumhurbaşkanları düzeyinde bir görüşme için yeterli olduğunu söyledi.

Seçim kanunu yarın Mecliste görüşülmeye başlanacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Anayasa Komisyonu'nda kabul edilen Milletvekili Seçimi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin yarın TBMM Genel Kurulunda görüşülmeye başlanacağını açıkladı.

MHP'den birlik beraberlik mesajı

MHP'li milletvekilleri, Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı'nda Silivrili muhtarlarla biraraya geldi.

Toplam 5033 haber.