Politika

Silivri siyasi parti ve siyaset haberleri

Politika Haberleri

Bakan Soylu: “Milletimden bir tek kişinin huzurunu bozan olursa hayatı dar ederim”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Esenyurt'ta Karadeniz Dernekler Federasyonu'nun düzenlediği '5. Hamsi ve Horon Festivaline' katıldı. Etkinlikte uyuşturucu, doğal afet ve güvenlik konularına değinerek, 'Vallahi yeminim olsun, milletimden bir tek kişinin huzurunu bozan olursa hayatı dar ederim, dar ederim' dedi.

Balıkesir siyasetinde pide tartışması

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin yaklaşan Ramazan Ayı öncesinde CHP ve İYİ Partili belediyelerin ilçelerinde halka ucuz ramazan pidesi yedirmemek için çaba sarf ettiğini öne sürdü. Şahin, Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BAGYAŞ’ın FIRINTAŞ markasıyla uzun yıllardır kaliteli ve ucuz unlu mamuller ürettiğini belirterek, muhalefet belediyelerinin tutumunu eleştirdi.

Başkan Akgün: “Rusya’nın vahşetine uzaylılar değil bu Konsey’e üye ülkeler son verecektir”

Fransa’nın Strazburg şehrinde devam eden Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 42. Genel Kurul Toplantısı’nda söz alan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının adı konulmamış 3’üncü Dünya Savaşı olduğunu savunarak; “Rusya’nın bu vahşetine uzaylılar değil bu Konsey’in altındaki üyeler, ABD ve NATO son verecektir” dedi.

Muharrem İnce, altılı masayı eleştirdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Balıkesir’de partililer ile buluştu. İnce, muhalefet partisi genel başkanlarından oluşan altılı masayı çok sert eleştirdi.

İYİ Parti’de şok istifa

İYİ Parti’nin Çatalca Belediyesi’ndeki tek meclis üyesi olan Recep Yılmaz, Millet İttifakı’nı sert sözlerle eleştirerek istifa etti. Yılmaz, sosyal medya hesabından istifa kararını açıklayarak, MHP’ye geçmek istediğini belirtti.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: “PKK ile görüşenler var, bizim tavrımız net”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “PKK ile görüşenler var, bizim tavrımız net. Yeter ki oy gelsin, nasıl gelirse gelsin, gizli kapaklı görüşme bizim kitabımızda yok” dedi.

"Türkiye; tarihinde hiç bir dönemde olmadığı ölçüde ciddi ihanetle karşı karşıya"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Türkiye’nin tarihinde hiç bir dönemde olmadığı ölçüde ciddi bir ihanetle karşı karşıya olduğunu belirterek, "Maruz kaldığımız bu tehdit ve tehlikelerin koçbaşlığını ne yazık ki, Atatürk’ün kurmuş olduğu ve bugün Kılıçdaroğlu’nun yönetimindeki CHP ve beraberinde oluşturdukları gökkuşağı koalisyonu icra ediyor. CHP’nin artık Atatürk’ün mirası olmaktan çok farklı noktalara evrildiğini, Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin hangi kirli ve karanlık ilişkiler içerisinde olduğunu, Türkiye’nin geleceğine dair hangi pazarlıkları yaptığını aziz milletimizle paylaşmak ve anlatmak mecburiyetindeyiz" dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Avrupa’da yaşanan mülteci ayrımcılığına dikkat çekti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Avrupa’da yaşanan mülteci ayrımcılığına dikkat çekerek, "Aylan bebeği ölüme terk edenler, Ukraynalı çocukları yeni okullarında alkışlarla karşıladılar. Aylan bebek sarı saçlı, mavi gözlü olsaydı, o da okula gidiyor olacaktı" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: “Uzun yıllardır ilk kez CHP toplumun bütün sorunlarına eğildi”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Uzun yıllardır ilk kez CHP toplumun bütün sorunlarına eğildi. Sağlıklı çözümler üretti” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın: "Bazıları 1915 Çanakkale Köprüsü’nden rahatsız"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, "1915 Çanakkale Köprüsü töreninin açılışına katılan, açılışını izleyen ve ’Ben Türküm’ diyen herkesin ağlaması gerekiyor. Çünkü o köprü sizin evlatlarınızın gerçekleştirdiği mühendislik harikası bir eser. Bazılarının bundan dahi rahatsız olduğunu görüyoruz. Bundan neden rahatsız oluyorsunuz bu eser hepimizin" dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Şehitler Abidesi’ni ziyaret etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Şehitler Abidesi’ni ziyaret edip, temsili şehit mezarlıklarına karanfil bıraktı.

Şentop: “Milletin değerleriyle devletin değerlerinin bütünleşmesi suretiyle hamle yaptığımız bir dönemin önü açılıyor"

İlim Yayma Vakfı 51. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Milletin değerleriyle devletin değerlerinin bütünleşmesi suretiyle bizim Türkiye olarak hamle yaptığımız bir dönemin önü açılıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kore Cumhuriyeti Başbakanı Kim Bo-Kyum’u kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kore Cumhuriyeti Başbakanı Kim Bo-Kyum’u kabul etti

129 yıllık Osmanlı sancağı devir teslim töreni yapıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü törenlerinde, 129 yıllık Osmanlı sancağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a teslim edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çanakkale Savaşları milletimizin vatanseverlik, fedakarlık, cesaret gibi yüksek faziletlerinin sergilendiği büyük bir kahramanlık destanıdır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehitler Abidesi’nde düzenlenen "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Anma Töreni"nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Anma Töreni"ne katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehitler Abidesi’nde düzenlenen "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Anma Töreni"ne katıldı.

Çanakkale’de zafer coşkusu

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü dolayısıyla Şehitler Abidesi’nde tören düzenlendi. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk Milleti Çanakkale’de verdiği eşsiz mücadele ile tüm mazlumlara umut olmuş, sömürge altındaki bir çok ülke Çanakkale’den ve daha sonra İstiklal Harbi’mizden aldıkları ilhamla kendi mücadelelerini başlatmıştır. Bu zafer sadece bizim değil, Balkanlar’dan Avrupa’ya, Asya’ya 100 milyonlarca kardeşimizin ortak zaferidir. Bu şanlı zafer Türk milletinin olduğu kadar gözünü ve gönlünü ülkemize çevirmiş mazlum halkların da zaferidir" dedi.

Toplam 5033 haber.