Politika

Silivri siyasi parti ve siyaset haberleri

Politika Haberleri

Yunanistan Başbakanı Miçotakis konsolosluktan ayrıldı

Resmi temaslar için İstanbul’a gelen Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Yunanistan Başkonsolosluğu’na yaptığı ziyaretin ardından, İstanbul’dan ayrılmak üzere havalimanına geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’i kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’i kabul etti. Görüşmede Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısıyla değişen Avrupa güvenlik mimarisinde Türkiye ve Yunanistan’ın özel bir sorumluluk taşıdığı belirtilerek, iki ülke arasındaki iş birliğinin artmasının ve pozitif gündeme odaklanmanın karşılıklı ve bölgesel faydaları üzerinde duruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan Başbakanı Miçotakis’le yaptığı görüşme sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü.

İçişleri Bakanı Soylu: "Toplam 196 bin 70 kişiye 88 polis başmüfettişimiz tarafından eğitim verilecek"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "KAAN uygulaması sayesinde genel kolluk kuvvetlerimiz ve özel güvenlik iş birliğini arttırarak kolluk kuvvetlerimize 350 bin kişilik bir güvenlik desteği hedeflediğimizi burada belirtmek isterim. 2022 yılında bu hedeflere ulaşmak için yoğun bir çalışmanın içerisindeyiz. Bu kapsamda 168 bin 377 özel güvenlik görevlisi, 10 bin kurum ve kuruluş yetkilisiyle 17 bin 692 genel kolluk personeli olmak üzere toplam 196 bin 70 kişiye 88 polis başmüfettişimiz tarafından eğitim verilecek" dedi.

Bakan Soylu, Kaan Uygulama Eğitimleri Açılış Programı’na katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kaan Uygulama Eğitimleri Açılış Programı’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile öğle yemeğinde bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile öğle yemeğinde bir araya geldi

Bakan Soylu, Kaan Uygulama Eğitimleri Açılış Programı’na katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kaan Uygulama Eğitimleri Açılış Programı’na katıldı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Çorlu’da

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, partisinin Tekirdağ İl Başkanlığı’nca Çorlu’da düzenlenen toplantıda iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Bakan Soylu, Kaan Uygulama Eğitimleri Açılış Programı’na katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kaan Uygulama Eğitimleri Açılış Programı’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşmeye başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’i Vahdettin Köşkü’nde kabul etti.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Fener Rum Patrikhanesi’nde bayram ayinine katıldı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, İstanbul’daki Fener Rum Patrikhanesi’nde Ortodoksluk Bayramı ayinine katıldı. Ayin sonrası hatıra fotoğrafı çekilen Miçotakis, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere ayrıldı.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İstanbul’a geldi

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, İstanbul’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilecek olan Miçotakis, öncesinde Fener Rum Patrikhanesi’ne gelerek Ortodoksluk Bayramı ayinine katıldı.

Fatih Erbakan, iktidara gelmeleri durumunda yapacakları ilk işi açıkladı

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, iktidara gelmeleri durumunda ilk icraatlarının işçi, memur ve emekli maaşlarına yüzde 100 maaş zammı yapmak olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen Moda Sahnesi’ni ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy’de bulunan ve faturalarını ödeyemedikleri için elektrikleri kesilen Moda Sahnesi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Elektriklere yapılan zamlar nedeniyle siyasal iktidarı oldukça sert bir şekilde eleştirmiştim. Bu konuda düşüncelerimi sosyal medyada da paylaşmıştım. Bunun üzerine Sayın Bahçeli, kendi il başkanlarına talimat vererek bana kandiller göndermelerini söylemişti. O kandillerden ikisi burada” dedi.

Cumhur İttifakı’ndan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a ziyaret

Bilecik’te Cumhur İttifakı’nın belediye başkanları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a ziyaret etti.

Ak Parti İl Başkanı Gürkan: "Cumhur ittifakı olarak birlikte hareket ediyoruz"

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, “Cumhur ittifakı ile hep beraber hareket ediyoruz. Sahada da omuz omuzayız" dedi.

İYİ Parti’de darp edilen Merkez İlçe Başkanı Kaya: "Böyle alçakça bir saldırı olmaz"

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığına çağrılıp odaya kilitlenerek il yöneticileri tarafından darp edilen Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, "Kapı da kilitliydi, beni resmen rehin aldılar. Tekmelerin yumrukların nereden geldiğini bilmiyorum. Biz çok pusular gördük ama böyle kahpe pusular görmedik. Böyle alçakça bir saldırı olmaz.” dedi.

Bakan Koca’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı: “Hekimlik mesleğine manevi sadakatimizin devam etmesini çok önemsiyorum”

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde düzenlenen törende konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlıkta şiddetin en büyük sorunlardan biri olduğunu kaydetti. Bakan Koca, “Hekimlik mesleğine manevi sadakatimizin devam etmesini çok önemsiyorum. İstiyorum ki, benim insanıma bakan bu pırıl pırıl gözler başka bir hedefe, başka bir yere çevrilmesin. Bunlar için elimden geleni yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim” ifadelerini kullanarak sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı.

İYİ Partide yumruk yumruğa kavga, il yönetimi merkez ilçe başkanını darp etti

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığına çağrılan ardından da il yöneticileri tarafından darp edilen merkez ilçe başkanı ve sekreter hastaneye kaldırıldı.

Toplam 5033 haber.