Sağlık

Sağlık Haberleri

Akpartili Kadınlar'dan yardım eli

Ak Parti Silivri İlçe Teşkilatı Kadın kolları Başkanlığı Kavaklı mahallesinde yapmış olduğu ev ziyaretlerinde, Havva Aydın’ın talebini yerine getirdi.

10 Yıllık ağrılarından kurtuldu

72 yaşındaki Balıkesir Gönen’li Sevim Dikinse Silivri’de Özel Hayat Hastanesi’nde Cuma günü diz protezi ameliyatı oldu,Pazartesi yürümeye başladı.

250 Kg kapağa 1 Tekerlekli sandalye

Silivri Belediyesi ve Silivri Kent Konseyi işbirliğince yürütülen “Plastik Kapak Toplama Kampanyası” öğrencilerin ve duyarlı vatandaşların yoğun ilgileriyle tüm hızıyla devam ediyor.

İstanbul'un ilk ve tek Kan alma birimi ilçemizde açıldı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın girişimleriyle İstanbul’un ilk Kan Alma Birimi Türk Kızılay’ı tarafından Silivri’de açıldı. Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin katılımıyla yapılan açılışın ardından, Klassis Otel’de SİAD ile birlikte bir toplantı gerçekleştirildi.

Silivri'de Sağlık Devrimi

Trakya'ya inşa edilen en büyük devlet hastanesi olma özelliği koruyan Silivri Devlet Hastanesi, özel hastanelere taş çıkartıyor. Hastane bünyesinde son olarak tam donanımlı ve 10 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi hizmete girdi.

İlk Yardım Kursu’na yoğun katılım

Silivri bölgesini, İstanbul Amatör Liglerde çeşitli kategorilerde temsil eden kulüpler, Kâğıthane Belediyesi Meclis Salonu’nda Gaziosmanpaşa Hastanesi sponsorluğunda TFF İl Başkanlığı tarafından organize edilen İlk Yardım Kursu’na katıldılar.

BOĞLUCA DERESİ ACİLEN ISLAH EDİLSİN!

Boğluca deresinin ıslah edilmesi konusunda her Çarşamba günü toplanarak Basın açıklaması yapan Kent Konseyi üyeleri bugün de , Silivri Devlet Hastanesi Doktorlarıyla toplanarak açıklamalarını gerçekleştirdi.

İşletmeler Hijyen konusunda uyarıldı

Silivri Belediyesi ekipleri, ekmek ve unlu mamullerin imalatını yapan fırınları denetledi. Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Kandemir’in bizzat takip ettiği gece denetimlerinde, işletmeler insan sağlığını yakından ilgilendiren hijyen konusunda uyarıldı.

Dişlerimi ne kadar uzun fırçalarsam o kadar iyi diye düşünmeyin..

Diş fırçalama konusunda doğru bilinen yanlışlar ve önemsenmeyen detaylar, ağız sağlığının bozulmasına neden oluyor. Diş macununun ıslatılmaması gerektiğini belirten uzmanlar, yemeklerden hemen sonra dişlerin fırçalanmasını ise tavsiye etmiyor.

KADINLAR HAYAT KURTARIYOR PROJESİ DEVAM EDİYOR

Silivri Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin "Kadınlar Hayat Kurtarıyor" adlı ilkyardım eğitiminin 5. oturumu bugün yapıldı.

Kadınlar CHP’de Hayat buldu

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri İlçe Örgütü ve Hayat Hastanesi tarafından düzenlenen seminerde ,Silivrili kadınlara “Meme Kanseri” ilgili bilgiler verildi

Silivri’de diş ağrısına 7/24 müdahale

Silivri Yeni Mahalle G. Ali Türkkan Caddesi Kadem Sokak’da hizmete açılan Özel Silivri Ağız ve Diş Polikliniği 7 gün 24 saat dış ağrısı çeken hastaların hizmetinde olacak. Diş Hekimi Zeynep Banazılı öncülüğünde hizmete açılan poliklinik de, ortodonti tedavisi İmplant operasyonları Gömülü diş operasyonları Süt dişi tedavisi gibi hizmetler veriliyor

Kadınlar Hayat Kurtarıyor

Silivri Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Silivri Belediyesi ve Silivri Hayat Hastanesi ile birlikte gerçekleştirilen ilkyardım konulu "Kadınlar Hayat Kurtarıyor" projesi 26.10.2010 tarihinde Silivri Hayat Hastanesi'nde yapılan toplantı ile basına duyuruldu.

Sonbahar’da dudaklarınız kurumasın

Sonbahar'da dudaklarınızın günlük bakımını ihmal etmeyin!

Silivri çiçek açtı

Silivri Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mevsimlik çiçek dikim çalışmalarına start verdi.

İstenmeyen tüylerinizden kurtulun

2004 yılından bu yana Silivri’de Güzellik Salonu işleten Nuray Eker Sarı , müşterileri için yepyeni bir hizmeti daha ürün yelpazesine kattı.

Kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi

Silivri Lions Kulübü ile Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen "Bir Damla Kan Ver, Bir Hayat Kurtar" kampanyasına ilçe halkı büyük ilgi gösterdi

Silivri Belediyes'inden ücretsiz sağlık taraması

Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi, ilçe genelindeki tüm mahalle ve köylerde ücretsiz sağlık taramaları başlattı.

Silivri Belediyesi'nden hijyen semineri

Silivri Belediyesi gıda hizmeti veren Silivrili iş yeri sahipleri ve çalışanlarına Hijyen Semineri verdi. İki gün süren eğitim seminerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden eğitimciler konuşmacı olarak katıldı.

Toplam 3192 haber.